У Кропивницькому підтримали петицію про зміну процедури прощання з загиблими воїнами

Вчора, 4 липня, у Кропивницькому дві постійні комісії підтримали петицію про зміну процедури прощання з загиблими воїнами.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Кропивницьку міську раду.

Відтак, у  міській раді відбулось спільне засідання постійних депутатських комісій з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту та з питань житлово-комунального господарства та транспорту. На порядок денний винесли  питання   про зміну процедури прощання із загиблими військовослужбовцями у Кропивницькому, яка набрала необхідну кількість голосів.

Петиція налічує 10 пунктів із пропозиціями, які формувалися на основі обговорення цієї теми між рідними загиблих, волонтерами, активними жителями Кропивницького.

“Гідне вшанування загиблих героїв для кожного може різнитися. Є рідні, які хочуть заховатися від сторонніх очей у цей день, щоб ніхто не тривожив їх. А є інші, які хочуть кричати про свою втрату на ввесь світ. І на це треба зважати. І враховувати стан тіла, а ще погодні умови. Зауважували, що була проблема в інформуванні про прощання із полеглими. Це виправили. А чи збільшилася від цього кількість людей, які приходять провести загиблого на цвинтар? Ні. Коли церемонія прощання проходить у маленькому місті, то там і людей збирається більше. А у великому місті цей біль більше стосується самих рідних. Є символічні жести вшанування – приспущені прапори, інсталяції про загиблих Героїв. Треба працювати й обирати різні способи вшанування Героїв і донесення інформації про них для громади. Ми маємо знайти золоту середину”, – сказав архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

Міська рада виділила кошти на благоустрій Алей почесних поховань на Далекосхідному та Рівнянському кладовищах.

“Ми зустрічалися з рідними загиблих Героїв і від них лунали різні думки, але все ж дійшли спільної згоди і прийняли розробки міської ради. У нас є книга “Непереможені” про загиблих Героїв АТО/ООС. Робота над нею продовжиться і далі, де писатимуть уже про Героїв повномасштабної російсько-української війни. Є плани розширити й Алею пам’яті на Фортечних валах”,- додав  заступник міського голови Олександр Мосін

Кожен із присутніх на засіданні комісій мав змогу висловитися, зрештою після всіх обговорень депутати прийняли рішення петицію підтримати, але з доопрацюваннями.

Нагадаємо, петицію з проханням змінити процедуру прощання з загиблими воїнами створили у Кропивницькому

Читайте також: на щиті. Воїни з Кіровоградщини, яких поховали у червні

Поширити:

Залишити коментар:

коментар