У Кропивницькому попрощаються з професором ЦНТУ Миколою Петренком

Ілюстрація

11 березня пішов у засвіти професор Центральноукраїнського національного технічного університету, вчений і вчитель, один із патріархів університету, Заслужений працівник освіти України Микола Миколайович Петренко (1941-2023).

Микола Миколайович родом з Польтавщини. Прийшов до ЦНТУ – тоді ще Кіровоградської філії Харківського політехнічного інституту, – в 1963 році.

«На початку 1960-х тривав процес переїзду з Харкова до Кіровограда у повному складі кафедри сільськогосподарського машинобудування ХПІ, – розповідав в одному з інтерв’ю Микола Петренко. – Моєму вчителю Василю Комаристову запропонували очолити цю кафедру та доручили підібрати випускників ХПІ, з якими він хотів би працювати на новому місці. Василь Юхимович зацікавив мене перспективами наукової роботи, пов’язаною із сільгоспмашинобудуванням, і я погодився переїхати до Кіровограда. Спочатку мене на один рік відрядили працювати інженером-конструктором у СКБ заводу «Червона зірка», після чого я почав викладати у філії ХПІ».

Працював асистентом, викладачем кафедри сільськогосподарського машинобудування, потім завідувачем кафедри сільгоспмашинобудування КІСМ. Очолював найстаршу кафедра університету він до 1986 року. Понад 30 років був проректором навчального закладу. В останні роки очолював Центр довузівської підготовки ЦНТУ.

Микола Петренко – автор понад 130 наукових праць та винаходів, підручників та навчальних посібників.

«Для мене наука – як улюблена справа, – розповідав Микола Миколайович. – Коли ми з аспірантами збираємось разом обговорити нові ідеї, нові теми, нові розробки, я розумію, що займаюсь потрібною справою… Працюю по 10-12 годин на день, хіба що в неділю приділяю роботі трохи менше часу. За ці роки я вже настільки звик працювати, що не можу сидіти без діла. Весь організм начебто запрограмований лише на те, що потрібно працювати, працювати та працювати. У відпустці почуваюся абсолютно некомфортно, тому у відпустці буваю формально».

Адміністрація Центральноукраїнського національного технічного університету, профспілковий комітет викладачів та співробітників ЦНТУ глибоко сумують з приводу смерті професора Миколи Петренка та висловлюють щирі співчуття його рідним та близьким.

Церемонія прощання відбудеться у вівторок, 14 березня, в фойє ЦНТУ (біля актової зали). Початок о 10.00, панахида о 10.30.  

Читайте також: ЦНТУ побратався з англійським університетом

Поширити:

Залишити коментар:

коментар