У лютому 2023 року більшість українців (67%) вважають, що Росія вичерпує свої ресурси і що для України реально разом із партнерами не у віддаленому майбутньому здобути перемогу.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на РБК-Україна та дані опитування КМІС.
Вірять у значний запас ресурсів росіян і тривале виснажливе протистояння з туманним кінцем – 22%. Ще 11% не змогли визначитися з цього питання.
Графік 1. З яким з цих тверджень щодо протистояння України і росії Ви згодні в більшій мірі?
За останніми даними КМІС у лютому лише 9% українців готові до територіальних поступок в обмін на мир, 87% – виступають проти цього. Навіть серед тих, хто вважає, що Росія все одно має достатньо ресурсів для тривалої війни, 75% виступають проти територіальних поступок в обмін на мир.
Графік 2. Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі
Графік 3. Готовність до територіальних поступок залежно від оцінки міцності росії
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, після російського широкомасштабного вторгнення в Україні спостерігається сплеск оптимізму, який стабільно тримається на високому рівні.
“Результати щодо сприйняття міцності Росії показують нам, що оптимізм все одно переважає, але є більш стриманим і більш обережним. Це важливо, оскільки надмірна самовпевненість буде шкодити досягненню перемоги і краще реалістичніше оцінювати поточні можливості та ситуацію. З іншого боку важливо підтримувати оптимістичний погляд, хоч і в стримано-обережних рамках, оскільки значно більш деструктивним буде для України сценарій скочування в депресію і песимістичний образ майбутнього”, – додав він.
За його словами, принципово важливим є те, що навіть серед умовно песимістично налаштованих громадян абсолютна більшість відкидають концепцію обміну територій на мир. “Одні українці можуть недооцінювати ворога, інші – переоцінювати його сили, проте абсолютна більшість і перших, і других при цьому прагне боротьби і перемоги”, – вважає соціолог.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування 14-22 лютого 2023 року серед 2002 респондентів. Опитування не проводилося на території окупованого Росією Криму та Донбасу, а також з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо, 26 лютого 2022-го російська колона була за 4 км від Кіровоградщини – Марія Чорна
Читайте також: чотирилапі побратими: тероборона Кіровоградщини показала постраждалих від війни тварин