Українська греко-католицька церква з 1 вересня перейде на новий календар

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав

З 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква перейде на новий стиль у святкуванні нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на заяву предстоятеля УГКЦ Блаженнішого митрополита Святослава у прямому ефірі «Живого телебачення», в якій він повідомив про рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.

Перехід на новий стиль відбудеться саме 1 вересня, адже в цей день розпочинається новий літургійний рік. Зміняться дати нерухомих свят, зокрема Різдва, та дні пам’яті святих, але дату святкування Пасхи визначатимуть як зазвичай.

На рішення Синоду вплинули прохання вірних та консультації з духовенством і чернецтвом про назрілу потребу календарної реформи.

Відтак, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні ухвалив:

  1. Перейти з 1 вересня за новим стилем (початок церковного новоліття) 2023 року на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії.
  2.  Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.

“Зміняться дати нерухомих свят, зокрема Різдва, та іменин, але день святкування Пасхи вираховуватимуть, як зазвичай. Це також ніяк не позначиться на канонах. УГКЦ залишиться діяти за догматами католицької церкви”,-  пояснив  керівник інформаційного відділу департаменту інформації УГКЦ, отець Тарас Жеплінський.

Календарна реформа проводитиметься в два етапи.

“Зараз зробили перший крок. Щодо святкування Пасхи, то єпископи «вирішили трохи зачекати “, –  повідомив Блаженніший Святослав.

У 2025 році відзначатиметься річниця Нікейського собору. Триває дискусія щодо спільної оновленої Пасхалії, яка дасть змогу всім християнам світу святкувати Пасху разом.

Наразі християни використовують дві методики обрахунку Великодня — Александрійська (нею послуговуються православні та греко-католики) та Григоріанська (її, відповідно, використовують римо-католики та протестанти).

“Будемо разом працювати, долучатися до процесів вселенського християнства для реформи Пасхалії. Сподіваюся, що це буде справа, хоч недалекого, та все ж майбутнього”, — додав Глава УГКЦ.

 УГКЦ вирішила почекати до 2025 року, щоб, можливо, перейти на спільну Пасхалію разом з усіма християнами.

Нагадаємо, Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк отримав вищий сан

Читайте також: у Долинській громаді збирають гроші на будівництво нового храму Православної церкви

Поширити:

Залишити коментар:

коментар