Сучасний ринок пропонує величезне різноманіття взуття на будь-який вибір, смак, гаманець і для будь-якої події. Але якщо ви збираєтеся в далеку мандрівку, туристичний похід чи підкорювати високогір’я, то до вибору взуття слід поставитися з особливою відповідальністю.
Трекінгове взуття – це ваш друг, партнер і захисник, який має зробити вашу пішу подорож максимально комфортною і безпечною. Адже це черевики alp.com.ua/botinki/ спеціально створені для пересування по складній місцевості, незвичайному рельєфу, бездоріжжю.
Особливість таких черевиків у тому, що вони фіксують ногу, захищають суглоби, покращують зчеплення і не дають впасти на кам’янистих поверхнях, схилах тощо. Таке взуття вирізняється міцністю матеріалів і швів, надійністю підошви, високою зносостійкістю.
Види трекінгового взуття
Ідеться не про один вид черевиків, а велику різноманітність моделей і форм:
- сандалі,
- кеди і кросівки,
- боти,
- черевики для плоскогір’я,
- гірські і високогірні черевики.
За сезонністю трекінгове взуття буває літнє, зимове і всесезонне.
Та головне при виборі взуття – його призначення. Загалом його можна розділити на три основних види:
- для хайкінгу – прогулянок по пересіченій місцевості зі спеціально обладнаними доріжками і майданчиками, без великих навантажень. Тут підійдуть сандалі і кросівки.
- для легкого трекінгу – багатоденної ходьби з важким рюкзаком, що вимагає великих зусиль. Тут краще взути міцні кросівки з амортизаційною підршвою, у яких ноги «дихатимуть», але будуть захищені від вологи і переохолодження.
- для важкого трекінгу – довготривалими походами по важкій місцевості (скелі, круті підйоми і спуски, водні переправи) з громіздким спорядженням. У такому випадку краще обрати черевики з високим верхом і жорсткою підошвою.
Тобто вибір взуття залежить від того куди, на який часовий проміжок і з яким навантаженням (вагою рюкзака) ви збираєтеся йти.
На що звертати увагу при виборі взуття
Орієнтуватися потрібно, перш за все, на свої відчуття. Вам має бути зручно і комфортно, адже в крекінгових черевиках людина потрапляє в далеко не буденні умови і в неї не буде можливості посеред походу сісти і поміняти взуття на більш зручне, чи повернутися назад через натерту ногу чи не зручну підошву.
Тому важливо підібрати:
- ідеальний розмір (пальці нігне повинні торкатись носка черевика),
- натуральні матеріали з дихаючим ефектом, що не пропускає вологи (нубук, шкіра, текстиль з гумовим захистом, обов’язково з використанням мембрани),
- модель з мінімальною кількістю швів, щоб уникнути натирання,
- перфорована устілка для відводу вологи,
- міцна (товста і жорстка) підошва з глибоким протектором для посилення щеплення,
- захисний рант, що оберігає ногу від бічних ударів,
- надійна фурнітура, покрита антикорозійним засобом
- висока шнурівка зі спеціального плетіння з міцним кевларовим волокном.
Трекінгове взуття завжди потрібно обирати уважно прискіпливо. Бо від нього залежать не тільки ваші враження про майбутню мандрівку, а й життя.