Що таке осмос. Обираємо фільтр для води

Ілюстрація zdravija.ua

Давно мрієте про хороший і надійний фільтр для води, але не можете обрати? Друзі радять купити осмос, а вам соромно спитати що ж це таке? Давайте розбиратися разом.

Відомо, що вона з-під крана не вирізняється чистотою – буває сірою, жовтою, мутною, з неприємним запахом і смаком. Звісно, водопостачальні компанії фільтрують, дезінфікують, обробляють воду перед тим, як подати її в систему.

Але ж труби такі, що доки та вода дійде до наших осель, вся її якість залишиться лише в історії, а наш життєвий досвід поповниться новими історіями – про діарею, дисбактеріоз, отруєння і т.д. Тому всі, хто дбає про своє здоров’я, давно встановили у своїх кухнях фільтр для води.

Щоб обрати фільтр, спочатку потрібно визначитися, скільки чистої води вам потрібно. Тобто розрахувати середню кількість питної води, яку споживає ваша родина.

Лікарі радять щоденно споживати 250 мл чистої води на кожних 8 кг ваги людини. Так, в залежності від ваги, рекомендований об’єм коливається від 2 до 4 літрів на одну особу. Окрім пиття, додаємо затрати на рідку їжу і напої – це ще приблизно 5 літрів. Таким чином, середня сім’я з трьох осіб споживатиме як мінімум 10-15 л. води на добу (це якщо дуже економити і не приймати гостей).

Тепер можна і подумати над видами фільтрів.

Якщо взяти, приміром, глечик, то він може очистити до 300 л. в місяць при максимальному навантаженні. Але готуйтеся, що будете змушені міняти фільтри щотижня, а то й частіше. І якщо вам раптом знадобиться одразу літрів 5-6 води, то доведеться почекати, бо більшість моделей мають місткість до 3,5 літрів. Хіба що, купити найдорожчий.

Є ще місткі сорбційні фільтри з пропускною спроможністю до 8 тисяч л. Такі ставлять на підприємствах, у закладах харчування або один на будинок, де живуть кілька родин. Це хороша, надійна, хоч і дорога в обслуговуванні система. Але ставити її у своїй квартирі краще тоді, коли ви плануєте купатися у фільтрованій воді чи поливати нею квіти в садочку.

Якщо ж шукати щось середнє між мінімумом і максимумом, то варто звернути увагу на фільтр для води зворотного осмосу, які є різноманітних розмірів, з різним наповненням, рівнями очищення і вартістю. В середньому пропускна спроможність таких фільтрів становить від 3 до 6 тисяч л..

У чому переваги осмосу?

Перевага системи зворотного осмосу в тому, що вона відфільтровує 99% забруднень. Вода проходить через три картриджі:

  • Мембранний картридж забирає сторонні домішки
  • Вугільний – очищає воду від хлорки і органіки
  • Третій карбон-блок вбирає сторонні запахи

У результаті споживач отримує воду, яку можна пити навіть немовлятам. А ще можна придбати фільтр з додатковим мінералізатором і отримувати не просто чисту, а корисну воду.

До того ж, зараз варто враховувати і залежність від електроенергії і є чимало моделей цього виду, які працюють без світла і мають накопичувальний резерв відфільтрованої води.

Звісно, кожен з фільтрів має свій термін функціонування і пропускну спроможність, тому їх теж доведеться міняти час від часу, але це можна робити самостійно за інструкцією, не витрачаючись на майстра з обслуговування. До речі, підключення такого агрегату займе не більше години і розмістити його можна під раковиною, щоб не займав робочої поверхні вашої кухні.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар