Брифінг першого заступника начальника Кіровоградської ОВА Павла Конопка та керуючого правлінням «Кіровоградобленерго» Володимира Чернявського відбувся в адміністрації.
Про це за інформацією ОВА повідомляє Перше електронна газета.
Захід був присвячений тому, як працюють графіки відключень електроенергії в області.
Володимир Чернявський розповів про два види відключень. Перший: планові відключення – вони необхідні для збалансування системи і запобігти порушенням у її роботі. Саме про такі відключення «Кіровоградобленерго» попереджає щоденними графіками погодинних відключень на сайті установи. Другий – погодинні та аварійні відключення. Для забезпечення області електроенергією в повному обсязі не вистачає потужності й така ситуація не лише на Кіровоградщині. Енергетики працюють цілодобово та без вихідних, однак неможливо спрогнозувати час і тривалість аварійних відключень. Про погодинні також можна дізнатись на сайті компанії.
Спікери також пояснили низку найбільш актуальних питань на цю тему.
Чому не збігається заявлений і фактичний час відключень електроенергії?
Через паралельне застосування планового графіка погодинного відключення (ГПВ) та екстреного графіка аварійного відключення (ГАВ). Тому перерви в електропостачанні можуть тривати довше або електроенергія може зникати не в ті години, як заявлено у попередньо розробленому плані. Також час відключення та відновлення електропостачання може відрізнятися від заявленого у графіку на 10-20 хвилин. Таке відхилення пов’язане із технологічним процесом перемикання черг службами обленерго.
Чому в одних будинках на одній вулиці є світло, а в інших немає?
Коли у вашому будинку вимикають світло, а в сусідньому в цей час постачання електроенергії не припиняється – це означає, що сусідній будинок чи навіть під’їзд приєднано до іншої лінії електропередач чи навіть підстанції, яка належить до іншої групи або черги у графіку відключення. Або на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури.
Ці заходи дають можливість уникнути хаотичного, некерованого відключення великої кількості споживачів та недопущення виникнення системної аварії.
Багато споживачів впевнені: якщо вони в години пікових навантажень все повимикають, але при цьому всього на пару хвилин увімкнуть чайник, то великої шкоди не буде. Але це не так, для економії електроенергії в першу чергу потрібно відмовитися саме від електрочайника.
«Ситуація з електропостачанням вимагає відмови від низки звичних домашніх електроприладів великої потужності, особливо в ранковий і вечірній час піків, – зазначає Володимир Чернявський. – І першим у списку на відмову у використанні стоїть електрочайник. Навіть якщо ви навчилися наливати для кип’ятіння стільки води, скільки потрібно зараз, а не до країв. Тому що в поточній ситуації різкі та масовані включення електрочайників призводять до навантажень енергосистеми країни».
Нагадаємо, станом на 7 грудня 415 населених пунктів Кіровоградщини залишалися без світла.
Читайте також:
- ОВА і Кіровоградобленерго обговорили постачання електроенергії на Кіровоградщину
- Сьогодні на Кіровоградщині діють погодинні відключення світла (ГРАФІК)