Центральноукраїнський національний технічний університет розпочинає співробітництво з Університетом Бедфордширу, University of Bedfordshire (місто Лутон).
Про це йдеться на сторінці ЦНТУ у ФБ, повідомляє Перша електронна газета.
Співпраця відбувається в рамках українсько-британського проекту #Twinning – «Побратимство».
За цією програмою британська консалтингова компанія у сфері вищої освіти «Cormack Consultancy Group» ще навесні запропонувала українським університетам, – офіційно, через Міністерство освіти і науки України, – безкоштовну допомогу в налагоджені партнерства з британськими університетами.
Учасниками програми «Twinning» вже є понад 70 закладів вищої освіти України. Центральноукраїнський національний технічний університет також подавав анкету-заявку на участь у проекті. Нарешті, «Cormack Consultancy Group» знайшли йому університет-побратим в Англії. Ним став Університет Бедфордширу.
Університет Бедфордширу – це громадський дослідницький університет, де навчається понад 20 тисяч студентів з понад 100 країн світу.
Структурно він складається з чотирьох факультетів: факультет творчих мистецтв; факультет технологій та науки; факультет освіти та спорту; факультет здоров’я та соціальних наук; як окремий підрозділ при університеті функціонує бізнес-школа.
У трьох загальнонаціональних рейтингах Великобританії від видань «Guardian» і «Times / Sunday Times» Університет Бедфордширу посідає 121, 123 та 131 сходинки.
Безпосередньо узгоджено пріоритетні напрямки співробітництва. Їх шість.
Перший – англомовні курси від британських викладачів для викладачів та студентів ЦНТУ.
Другий – спільна участь у наукових заходах: семінарах, вебінарах, конференціях тощо.
Третій – «електронна освіта»: представники ЦНТУ отримають онлайн-доступ до бібліотек, навчальних курсів Університету Бедфордширу. Це дозволить покращити освітні компоненти нашого навчального закладу.
Четвертий напрям співпраці – матеріально-технічна допомога з боку британців. Представники Університету Бедфордширу висловили готовність надати нам комп’ютерну техніку, а також закупити для ЦНТУ електронні ключі спеціалізованого програмного забезпечення, яке буде використано в навчальному процесі.
П’ятий – обміни між університетами. Причому, досягнуто домовленості не лише про традиційні для європейської освітньої спільноти обміни викладачами та студентами, а й про обміни адміністративного персоналу. Британські університети загальновідомі своєю високою якістю системи управління в закладах вищої освіти, тому подібні обміни допоможуть підвищити рівень системи управління нашого навчального закладу.
Шостий, але найбільш амбіційний напрямок майбутнього співробітництва – підготовка та узгодження спільних освітніх програм й організація за цими програмами навчання за системою «подвійних дипломів».
Читайте також:
- Науковці почали досліджувати якість повітря в Кропивницькому
- Кропивницька студентка стала призеркою міжнародного наукового конкурсу