«Довідка про прописку» більше не потрібна – міграційна служба

© diia.gov.ua

«Довідка про прописку» більше не потрібна. Відтепер витяг про місце проживання можна отримати в застосунку «Дія».

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-службі УДМС України в Кіровоградській області.

Державна міграційна служба України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розробили можливість формування витягу про місце проживання у застосунку «Дія». До цього послуга була доступною лише на Єдиному порталі державних послуг «Дія».

Для того, щоб згенерувати витяг у мобільному застосунку «Дія», людині необхідно здійснити три простих кроки:

1. Зайти у «Дію» та натиснути «Послуги».
2. Обрати пункт «Довідки та витяги» та обрати «Витяг про місце проживання».
3. Натиснути «Замовити витяг».

Заяву буде опрацьовано протягом декількох хвилин, і, якщо інформація про людину міститься у реєстрі, витяг буде сформовано. Крім того, передбачено можливість завантаження витягу на мобільний телефон людини у PDF-форматі протягом 24 годин. Водночас батьки зможуть замовити у застосунку витяг про місце проживання своїх дітей.

Як і на Єдиному порталі державних послуг «Дія», у мобільному застосунку витяг міститиме наявну у відомчій інформаційній системі ДМС інформацію про особу:

  • адресу та дату задекларованого/зареєстрованого місця її проживання (перебування)
  • адресу та дату зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування),
  • відомості про скасування декларування/реєстрації/зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).

Громадяни зможуть пред’явити витяг з «Дії» під час отримання адміністративних чи соціальних послуг – інформацію можна буде зчитати та перевірити спеціальними технічними засобами з допомогою унікального електронного ідентифікатора (QR-кода). Таким чином державні органи зможуть переконатися в дійсності витягу та перевірити у реєстрах інформацію, яка у ньому міститься.

Нагадаємо, що послуга реалізована Мінцифрою спільно з Міністерством внутрішніх справ України та Державною міграційною службою України за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар