В Олександрії з’являться вулиці Мазепи, Маланюка, Винниченка й Перепаді

Засідання міської комісії з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки відбулося в Олександрії вчора, 21 вересня.

Про це за інформацією міської ради повідомляє Перша електронна газета.

З-поміж інших питань, вона розглянула перейменування топонімів Олександрійської територіальної громади. Присутні обговорили зміну найменувань 11 вулиць і 4 провулки Олександрії, які згідно із законодавством підпадають під декомунізацію. Крім цього, запропоновано декомунізувати одну вулицю та внести технічну правку в назву провулку села Марто-Іванівки.

Під час підбору нових назв топонімів комісією були враховані пропозиції від депутатів міської ради, голів квартальних комітетів, жителів громади, громадських організацій та виконавчих органів ради.

За результатами розгляду останнього питання комісія сформувала пропозиції стосовно нових назв вулиць і провулків, які для затвердження будуть внесені на засідання виконавчого комітету та сесію міської ради.

Як повідомив олександрійський журналіст Віктор Голобородько, з’являться вулиці гетьмана Мазепи, Володимира Винниченка, Євгена Маланюка, а також Анатоля Перепаді – видатного перекладача і автора класичних перекладів класики європейської літератури, який почав своє життя в Олександрії. Зникнуть вулиці Трудових резервів, Героїв Сталінграду, Міліцейська та деякі інші.

«А попереду ще багато роботи з позбавлення імперських маркерів. Там приблизно 50-100 назв, що непомітно, але щоденно таврують нашу культуру і наше життя імперськими наративами та партноменклатурним нав’язливим уявленням про те, що є істинним», – зазначив він.

Нагадаємо, олександрійська школа позбавилася від ідеолога радянського режиму.

Читайте також: Обласна рада просить нардепів перейменувати Кіровоградщину

Поширити:

Залишити коментар:

коментар