СБУ оприлюднила цифру затриманих в області зрадників

©СБУ

З початку повномасштабного вторгнення рф управління Служби безпеки України в області викрило трьох державних зрадників, 20 ворожих агітаторів та трьох колаборантів.

Про це з посиланням на інформацію УСБУ повідомляє Перша електронна газета.

Так, співробітники УСБУ Кіровоградщини викрили 20 місцевих мешканців та тимчасово переміщених осіб, серед яких один із співробітників Кіровоградського окружного адміністративного суду та викладач одного з вищих навчальних закладів міста за фактами здійснення деструктивного впливу на інформаційний простір регіону, поширення публічних закликів до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також поширення матеріалів з виправдовуванням, визнанням правомірною збройної агресії рф проти України.

Крім того, співробітниками управління повідомлено про підозри трьом громадянам України за ч.2 ст.111 КК України за фактом вчинення ними державної зради, тобто діяння, умисно вчиненого на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, недоторканності та обороноздатності держави. Встановлено, що зловмисники за грошову винагороду, продукти харчування та можливість вільно пересуватися окупованою територією, надавали ворогові відомості щодо особистих даних мешканців населених пунктів України, місць розташування сил територіальної оборони та ЗСУ, блок-постів.

За матеріалами управління також задокументовано протиправну діяльність особи, причетної до діяльності нзф «днр». Встановлено, що за матеріальну винагороду зловмисник виконував «псевдожурналістські» завдання одного із т.зв. «високопоставлених терористів днр» щодо написання антиукраїнського контенту в мережі Інтернет та збирав відомості щодо соціально-економічної ситуації з метою деструктивного впливу на неї. Фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України.

Управлінням також викрито та зупинено злочинну діяльність 3-х нелегальних каналів переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Всім зловмисникам повідомленні підозри за ч.3 ст. 332 КК України.

За пособництво ворогові у вигляді відкритої агітації проти України та визнання дій країни-агресора вже засуджено 13 зловмисників за ст. ст. 109, 110 та 436-2 КК України.

Читайте також: СБУ викрила російського агента: мешканець Кропивницького “здавав” маршрути ЗСУ

Поширити:

Залишити коментар:

коментар