Як діяти у випадку зникнення дитини

Залежно від місця та обставин зникнення дитини, дорослим слід дотримуватися певного алгоритму дій, що сприятиме швидкому пошуку.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією ювенальної превенції поліції Кіровоградської області.

Якщо дитина зникла в публічному місці, відразу повідомте про це співробітників охорони, адміністрацію закладу, організації чи установи, працівників транспорту. Необхідно негайно перевірити всі приміщення, входи-виходи, оголосити по гучному зв’язку про пропажу дитини.

У випадку, коли дитина зникла з дому, одразу перегляньте всі її речі, можливо, знайдете залишену записку.

Обов’язково необхідно терміново звернутися до найближчого відділу поліції чи зателефонувати на спецлінію «102» і повідомити про місце та обставини зникнення.

Потрібно надати якомога більше інформації про зниклу особу, а саме:

  • анкетні дані;
  • опис зовнішності та одягу;
  • наявність шрамів, інших особливих прикмет;
  • яким маршрутом ходить, їздить;
  • наявність мобільного телефону, тощо;
  • фотокартка, зроблена останнім часом.

Також важливою є інформація про коло спілкування дитини, друзів, її захоплення, сторінки у соціальних мережах.

Ускладнювати ситуацію може приховування батьками відомостей про непорозуміння, чи конфлікти у родині. Надання максимального обсягу інформації сприятиме тому, щоб якнайшвидше повернути дитину додому.

Після отримання поліцією повідомлення про зникнення дитини, до її пошуків буде залучено особовий склад відділу чи відділення та орієнтовано працівників сусідніх територіальних підрозділів, з використанням усіх наявних технічних можливостей. У разі необхідності до цієї роботи також долучаються рятувальники та представники інших відомств.

Окрім звернення до поліції, громадяни можуть заручитися допомогою якомога більшої кількості людей: родичів, сусідів чи знайомих. Також надати оголошення про зникнення на спеціалізовані пошукові сайти, розмістити у соцмережах.

Завдяки оперативності та організованості всіх дій зростають шанси на швидке вирішення ситуації. Як правило, у 99 % випадків зниклих дітей вдається розшукати протягом доби.

Нагадаємо, на Полтавщині знайшли неповнолітнього, якого розшукували на Кіровоградщині.

Читайте такожКуди звертатися родичам безвісти зниклих у зоні бойових дій?

Поширити:

Залишити коментар:

коментар