Важливо

Вдвічі менший за минулорічний: на Кіровоградщині прогнозують кількість урожаю меду цьогоріч

Суспільне Кропивницький

Цьогоріч у Кіровоградській області очікують вдвічі менший ніж торік урожай меду.  Через здорожчання пального не всі пасічники вивезли вулики на поля під час цвітіння медоносів.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Суспільного Кропивницький.

“Щороку ми виробляємо більше трьох тисяч тонн меду. Минулого року було 3200. За виробництвом меду тримаємо одну з лідируючих позицій, але мед у регіоні виробляють, переважно, домогосподарства, населення”,- розповіла директорка обласного департаменту агропромислового розвитку  Валерія Фурманова.

Мед з Кіровоградської області продають в Україні і за кордоном.

“Минулого року мед у пасічників закупляли по 50-60 гривень за кілограм. У доларовому еквіваленті – до двох доларів. Цьогоріч ціну Європа виставила 2,4 євро. Майже у всіх експортерів”, – повідомив експортер меду Олександр Оньша.

Каже, що через повномасштабну війну в Україні, мед цьогоріч продати складніше.

“Здорожчала логістика. Морський шлях недоступний, черга на контейнери зараз велика. Замовивши контейнер, два місяці треба очікувати, коли прийде. Європа відмінила митні збори, але це вплинуло на вигоду для європейців, а не експортерів з України. Тобто, експорт з України буде по тій же ціні, що й минулоріч”, – додав Олександр.

Прогнозує, якою буде ціна меду цьогоріч: “60-65 гривень, якщо буде великий попит. А це залежить від урожайності в інших країнах. Може й до 70 гривень буде ціна, але в доларовому еквіваленті, для пасічника і для виробників, прибутки зменшаться. Наскільки подорожчав долар по відношенню до гривні, настільки і зменшаться”.

За словами Олександра Оньши, собівартість кілограму меду – 90 гривень.

“Це якщо ввести повністю затрати, робочу силу, транспорт. Закупівельна ціна, яка становить 65 гривень, очевидно, збиткова. Для експортерів логістика теж подорожчала. А у зв’язку з меншою кількістю меду, яка буде зібрана, ціна заготівельна, в порівнянні з минулим роком, зросла десь на десять гривень.Відповідно, заробітки будуть мінімальними”, – додає експортер.

Ігор Медведєв має пасіку біля села Клинці Кропивницького району. Три десятки вуликів вивіз на соняшникове поле місяць тому. Торік зібрав гарний врожай меду – 60 кілограмів з одного вулика.

 “Були такі дні, що в день по 6-7 кілограмів приносили. В цьому році – гірше”, – розповів Ігор.

Пасічник Ігор Медведєв. Суспільне Кропивницький

Чи продаватиме мед, пасічник вирішить після того, як збере його.

Нагадаємо, Кіровоградщина стала лідером в Україні з виробництва медуЧитайте також: аграрії Кіровоградщини зібрали більше мільйона тонн зерна

Поширити:

Залишити коментар:

коментар