На Кіровоградщині чоловік з тяжкою формою туберкульозу заразив двох дітей

фото silske.org

Вчасно виявити хворобу – це значить врятувати людину і зупинити поширення захворюваності. Цього висновку фахівці БО «100 відсотків життя. Кропивницький» доходять щоразу, коли під їхній соціальний супровід потрапляють хворі на туберкульоз.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією благодійної організації.

Ніхто не знає, скількох людей ще міг інфікувати 35-ти річний Кирило, якби рідні не доставили його в лікарню. І чи взагалі він би жив, адже симптоми вже сигналізували про летальні наслідки.

У Кирила виявили туберкульоз у тяжкій формі. Терміново направили в Лісову поляну (нині – Лікувально-діагностичний комплекс 2) і розпочали лікування. Три довгі місяці боротьби за його життя здавалися безкінечними.

Паралельно лікарі обстежили тих, з ким контактував чоловік. Результати не порадували, адже хворобу отримали двоє діток сестер чоловіка. Дівчаткам зробили додаткові обстеження, які оплатили в рамках проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який впроваджується РАТН, а також «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом. Власне, завдяки цьому обстеженню у дітей підтвердився туберкульоз. Вони вчасно розпочали лікування. Сім’ї перебувають під соціальним супроводом соціальної працівниці Ольги Потапенко в БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

За цей період, на щастя, Кирило вискочив з лікарні, став безпечним для суспільства, адже не виділяє паличку Коха. Зараз його виписали на амбулаторне лікування. Він перебуває під соціальним супроводом, щодня приходить у лікарню за місцем проживання і отримує протитуберкульозні препарати.

Нагадаємо, у Кропивницькому чоловік з туберкульозом заразив десятьох родичів.

Читайте також: Як не сплутати COVID-19 та туберкульоз

Поширити:

Залишити коментар:

коментар