Інгульська шахта на Кіровоградщині не працює. Ще дві – можуть зупинитись

©Суспільне Кропивницький

З 7 лютого  Інгульська шахта держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” у простої. Дві інші шахти підприємства – Смолінська та Новокостянтинівська – можуть зупинитись.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Суспільного.

 “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” – єдине в Україні підприємство, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво концентрату природного урану. Підприємство забезпечує до 40% потреб в урані українських атомних станцій. Має виробничі майданчики в Дніпропетровській і Кіровоградській областях. На підприємстві працюють майже п’ять тисяч людей” , –  розповів голова незалежної профспілки працівників підприємства Дмитро Бондарєв.

За словами Дмитра Бондарєва, три шахти – підприємства Кіровоградської області – не забезпечені необхідними для праці матеріалами.

 “Це, наприклад, запчастини для ремонту бурового обладнання чи бурова сталь. На початку січня ми писали звернення до Міністерства енергетики та керівникові підприємства. Описували проблему, яка буде в лютому. Що є загроза зупинки із таким фінансуванням та забезпеченням. Але жодної реакції не було”.

Каже, що не знає, коли  Інгульська шахта запрацює.

 “Це не написано в акті про простій, підприємство також нічого не каже. Простій – це збитково для підприємства. У простої нам платять 100% тарифу, але ми нічого не видаємо на поверхню. Нині ми підтримуємо виробки, провітрюємо їх, відкачуємо воду. Так утворюємо збитки”, – пояснює чоловік.

Аби вирішити ситуацію, яка склалась, працівники підприємства написали листа до Міністерства енергетики, прем’єр-міністру Денис Шмигалю та керівникові підприємства.

“Пояснили, що сталося з цим підприємством, чому його ведуть до банкрутства. Чекаємо відповіді”, – сказав Дмитро Бондарєв.

Нагадаємо, на одній із шахт Кіровоградщини сталася пожежа.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар