Кіровоградщина лідирує за обсягами рутинної вакцинації

© smcloud.net

В Україні регламентована обов’язкова вакцинація проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюка, паротиту, поліомієліту, кору, краснухи, вірусного гепатиту типу B, гемофільної інфекції типу B. Наразі за показниками щеплення, зокрема, дітей, область – одна з лідерів за середнім показником вакцинації в Україні.

Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук, інформує Перша електронна газета.

«За минулий рік показники вакцинації дітям до року проти туберкульозу складає 92,3% від запланованих. Для прикладу, в Україні цей показник сягнув 88,8 % в середньому. За 10 місяців цього року показник виконання такого виду щеплення для дітей до року склав 77,6%. В Україні – 65,6%. Загалом показники вакцинації дітей до року проти туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції та гепатиту типу Б вищі, ніж середні показники в Україні», – зазначила головна державна санітарна лікарка області.

Позитивна динаміка у обсягах вакцинації проти кору, паротиту, краснухи для дітей у віці 1 рік – 82,8%, в Україні – 71,9%. Водночас поки що недостатні показники ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця – для 24,9 % дорослого населення цьогоріч провели ревакцинацію, водночас в Україні цей показник наближається до 38%. Про ситуацію, що склалася, повідомлені керівники РДА та голови тергромад. Тож до кінця року планується, що відсоток імунізації проти вищевказаних хвороб збільшиться.

«Хочеться подякувати свідомим батькам за розуміння необхідності вакцинації дітей. Рутинна вакцинація відбувається паралельно з імунізацією від коронавірусу. Ці види щеплень проводяться у різних кабінетах. Хочу додати, що в області наявні усі імунобіологічні препарати для проведення рутинної вакцинації як дитячого, так і дорослого населення», – додав директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

Нагадаємо, Термін дії «жовтих» сертифікатів вакцинації скоротили в 4 рази

Читайте також: Кропивничанка відверто розповіла про 17 років побоїв і домашнього насилля.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар