Кропивницький бізнесмен пропонує посипати зледенілі тротуари кавою

© Facebook Кав'ярня Ваніль

Власник кав’ярні «Ваніль» Володимир Кравчук пропонує міськраді та рестораторам Кропивницького об‘єднати зусилля і розробити механізм посипання зледенілих тротуарів кавовою гущею.

Про це йдеться в повідомленні кав’ярні, інформує Перша електронна.

Як зазначається, минулої зими Володимир Кравчук успішно боровся зі зледенінням навколо свого закладу, посипаючи тротуар висушеною кавовою гущею.

Це досить екологічний варіант, адже кава, на відміну від солі, не псує взуття та гуму, і, на відміну від піску, є безплатним матеріалом. Та ще й після танення снігу слугує добривом для землі. Також кавова гуща безпечна як для домашніх тварин, яких вигулюють господарі, так і для бездомних котів та собак.

«Якщо представники комунальних підприємств забиратимуть кавову гущу у 8-10 кав’ярнях, а ще – на заправочних станціях, то це може бути 50-100 кілограмів сировини щодня», – підрахував Володимир Кравчук. Звісно, для такої мети у кав’ярнях мають бути встановлені окремі урни, в які бариста протягом дня викидатимуть тільки кавову гущу.

Якщо кав‘ярні, ресторани та АЗС будуть готові надавати комунальному підприємству посипний матеріал, а міська рада візьме на себе організацію цього процесу, то кавовою гущею можна було б посипати як мінімум доріжки у парках, скверах та інших рекреаційних зонах міста, щоб не псувати ґрунт і захищати людей від падіння, йдеться в повідомленні.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар