Важливо

За якими критеріями обирати велосипеди для конкретної мети

© iStock

При виборі велосипедів легко розгубитися, адже сьогоднішній ринок надає досить широкий асортимент товару. Щоб було простіше зорієнтуватися, потрібно врахувати деякі моменти.

Критерії вибору велосипедів

У першу чергу слід визначитися з метою: чи планується придбати велосипеди оптом для якоїсь групи людей або в роздріб для особистого користування. Найважливіший критерій – умови, в яких планується експлуатувати транспортний засіб: у межах міста, в степу, в горах, або все разом, дорога буде асфальтованою, грунтовою або її не буде взагалі.

Наступний момент – потрібен чоловічий чи жіночий велосипед, також є варіант унісекс. Жіноча модель, як правило, менша за габаритами і вагою, має занижену раму, в порівнянні з чоловічою. Мають значення зріст і вага майбутнього власника. Так, високим людям підходять далеко не всі моделі. А при вазі більше 100 кг краще зосередитися на гірських велосипедах.

Важливий і фізичний стан майбутнього власника, витривалість, досвід, схильність до екстриму. Якщо є необхідність економити сили при їзді, варто звернути увагу на такий варіант, як електровелосипед.

Не на останньому місці ціновий діапазон. Не варто економити, краще вибрати за можливості більш дорогу, але якісну модель. І вже тим більше не рекомендується купувати уживаний велосипед.

Основні типи велосипедів

Попри всю різноманітність моделей велосипедів, виділяється кілька основних типів:

• гірські велосипеди мають міцний каркас, здатні пересуватися де завгодно – по шосе, бездоріжжю, гірській місцевості, вирізняються особливою надійністю і вважаються універсальним варіантом;

• спортивні велосипеди – найміцніші і призначені для екстримальних видів спорту;

• міські велосипеди мають зручне кермо і низьку посадку, швидкість порівняно невисока;

• шосейні велосипеди відрізняються колесами великого діаметру і малою вагою, що дозволяє їм набирати пристойну швидкість, але дорога повинна бути дуже рівною;

• круізери – велосипеди для далеких дистанцій, особливість – зручне м’яке сидіння на пружинах;

• ВМХ-велосипеди виділяються малогабаритністю і невибагливістю, відсутністю амортизаторів, вони досить міцні для виконання трюків;

• дитячі велосипеди різноманітні за розмірами і призначаються головним чином для дітей.

Якщо врахувати все вище сказане, то процес вибору підходящого велосипеда не завдасть труднощів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар