Важливо

ДП «Схід ГЗК» відключили електрику і погрожують знеструмити всі шахти

© Новокостянтинівська шахта

Адмінбудівлю ДП «Схід ГЗК» та Щербаківську Балку, де зберігаються шлами, радіоактивні відходи від роботи, відключили від електроенергії за борги.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця.

“Маємо реальну загрозу екологічного лиха в самому центрі країни” – зазначив він.

На адресу «Схід ГЗК» прийшло повідомлення про знеструмлення урановидобувних шахт у разі несплати 80 млн грн боргу перед постачальником електроенергії.

Окрім того, через зарплатні борги залишається напруженою атмосфера в трудових колективах шахт «Новокостянтинівської», «Інгульської», «Смолінської» – людям винні частину виплат за червень та аванс за липень.

“Як кризовий оцінюють стан матеріально-технічного забезпечення підприємства. Лише на декілька днів залишились дизельного палива. Якщо протягом 2-3 днів не буде прийняте рішення щодо державної грошової підтримки ДП «Схід ГЗК» – підприємство буде вимушене вийти в режим простою”  – наголосив Волинець.

Нагадаємо, фінансовий скандал навколо підприємства триває вже кілька років. Цієї весни шахтарі почали влаштовувати масові акції протесту. Влітку вони цілодобово перекривали основні автошляхи Кіровоградщини, вимагаючи погашення зарплатних боргів та налагодження нормальної роботи шахт. Доки гірники протестували і відмовлялися спускатися в шахти, ДП «Схід ГЗК» розмістив оголошення про появу нових вакансій на підприємстві.

Читайте такожНа одній із шахт Кіровоградщини сталася пожежа

Поширити:

Залишити коментар:

коментар