Призначення, переваги та основні різновиди металевих стелажів

Організація складських приміщень передбачає використання сучасних систем зберігання. До них відносяться металеві стелажі, які являють собою збірні конструкції, що витримують великі навантаження. Застосування такого обладнання дає можливість раціонального використання вільного простору, а також забезпечує гарантовану безпеку товарів та вантажів.

1

Особливості та переваги застосування

Стелажі зі сталі мають підвищену стійкість до механічного впливу, а також вони характеризуються великим експлуатаційним терміном. Саме тому такі вироби знайшли своє застосування практично в усіх галузях та сферах, де виникає необхідність впорядкованого зберігання різних вантажів та товарів. До числа інших позитивних якостей таких систем належать:

  • легкість монтажу, що досягається простотою конструкцій;
  • висока міцність при великих навантаженнях. Щоб забезпечити цілісність вантажів, необхідно правильно підбирати системи зберігання за навантаженням для складських приміщень;
  • довговічність — досягається завдяки додатковій обробці сталевих елементів захисними покриттями;
  • універсальність — підходять для експлуатації як у складських приміщеннях, так і в офісах, торгових залах або виставках;
  • низька ціна у порівнянні з аналогами з дерева. При цьому вони надійніші, прості у використанні та стійкі до різного виду впливів.

Металеві стелажі мають привабливий дизайн, що досягається використанням полімерних покриттів, якими фарбуються складові деталі. Саме такі вироби використовуються для розміщення в громадських місцях, наприклад у торгових центрах, виставкових залах, бібліотеках або гуртово-роздрібних магазинах.

Різновиди металевих стелажів та їх опис

Стелажі з металу мають збірно-розбірну конструкцію, що позитивно впливає на особливості транспортування такого обладнання. При необхідності систему зберігання можна розібрати й перемістити на інший склад або зробити перестановку.

2

Щоб досконало організувати місце для зберігання товарів у приміщенні, треба відповідно підійти до питання вибору металевих стелажів, які бувають різних видів виконання. Для складів використовуються наступні різновиди конструкцій:

  1. Поличні — популярний вид систем зберігання, які присутні практично у всіх видах складських приміщень. Відмінною їх особливістю є наявність горизонтальних полиць, на яких можна розміщувати різні товари та вантажі як в упакованому вигляді, так і поштучно. Зазвичай використовуються ці конструкції на складах або в приміщеннях, де зберігається продукція різного типу. Одними з головних переваг поличних стелажів є такі особливості, як вільний доступ до товарів та можливість їх завантаження/розвантаження без застосування спеціалізованої техніки.
  2. Фронтальні — стелажі у вигляді багатоярусної конструкції, на якій відбувається розміщення вантажів на піддонах. Популярні такі системи на складах з великим оборотом однотипної продукції. Однією з головних умов їх експлуатації є необхідність застосування спеціальних вантажопідіймальних пристроїв або техніки.
  3. Консольні — різновид систем зберігання, призначений для розміщення нестандартних за розміром вантажів: довгомірних та великогабаритних. Обладнання складається з вертикальних стійок та горизонтальних консолей.

Велике розмаїття складських стелажів дає можливість вирішення будь-яких завдань: від ефективного розміщення вантажів до підвищення їх безпеки та продуктивності праці.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар