Важливо

Університет Люксембурга шукає спогади про остарбайтерів із Кіровоградщини

Центр вивчення нової та цифрової історії Університету Люксембурга розшукує документи, фотографії та спогади колишніх примусових робітників, зокрема і з Кіровоградщини. Таким чином хочуть доповнити історію Другої світової війни в Люксембурзі розповідями про жертв нацизму, родом із території України.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

“Університет Люксембургу просить відгукнутися усіх, чиї близькі були вивезені на примусові роботи в Люксембург або найближчі міста на півночі Франції, сході Бельгії чи заході Німеччини.

Якщо у ваших сімейних фотоальбомах збереглися фотографії, ви пам’ятаєте про Люксембург з оповідей ваших батьків, дідусів та бабусь, інших старших родичів або упізнаєте когось із них серед імен в опублікованому нижче списку чи на фотографіях, зв’яжіться з редакцією Першої електронної газети (persha.kr@gmail.com) чи Нової газети (novagazeta@gmail.com)”.

213030822 905588123374544 1058988501781614459 n
Фурман Зінаїда Олексіївна – примусова робітниця сталеливарного заводу у Діффердінгені в Люксембурзі, 1943 рік. Народилась у 1926 році в місті Новогеоргіївськ, після завершення війни повернулася в Україну і проживала в селі Велика Виска Новоукраїнського району.

*Оригінальні імена та назви населених пунктів вказані у галереї під списком

  • Кукса Анна, 1927 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Сова Ольга, 1923 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Шкуро Уляна, 1923 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Чорна Анна, 1927 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Татянченко Анна, 1923 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Васьковська Анна, 1926 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Васьковська Надія 1924 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Ткаченко Анна, 1926 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Цвень Параскевія, 1927 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Рябаха Марія 1927 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Торба Любов 1927 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Кресук Параскевія 1926 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Колайко Марія 1926 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Ліннік Анна 1926 р.н., с. Байдакове Олександрійського району
  • Юхнич Ольга 1925 р.н., с. Березевка Гайворонського району
  • Тарасов Василь 1926 р.н., с. Березевка Гайворонського району
  • Дяченко Марія 1926 р.н., с. Березевка Гайворонського району
  • Орєхов Петро 1926 р.н., с. Березевка Гайворонського району
  • Патока Федір 1926 р.н., с. Березевка Гайворонського району
  • Базєлєва (Васільєва) Анна 1925 р.н., с. Березевка Гайворонського району
  • Войнаровська Саліна 1926 р.н., с. Миколо-Бабанка Кропивницького району
  • Незельська Надія 1926 р.н., с. Миколо-Бабанка Кропивницького району
  • Данчул Віра 1926 р.н., с. Миколо-Бабанка Кропивницького району
  • Доброва Клавдія 1926 р.н., с. Миколо-Бабанка Кропивницького району
  • Лапіцький Іван 1926 р.н., с. Брильцове
  • Хоменко Кирило 1926 р.н., с. Брильцове
  • Лисенко Іван 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Губа Анна 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Грабова Уляна 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Галдка Толіна 1921 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Галдка Марія 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Пивовар Олена 1920 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Пивовар Антоніна 1927 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Гей Анна 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Пелепас Дуся 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Загач Даша 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Засонєнко Марія 1920 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Проценко Маря 1926 р.н., с. Деріївка Олександрійського району
  • Голоборочко Антон 1909 р.н., м. Кропивницький
  • Голоборочко Павло 1918 р.н., м. Кропивницький
  • Хоменко Кузьма 1926 р.н., с. Козирівка Кропивницького району
  • Маланчук Володимир 1926 р.н., с. Квітка Новоукраїнського району
  • Салов Сергій 1926 р.н., с. Квітка Новоукраїнського району
  • Зварич Анна 1927 р.н., с. Лозуватка Кропивницького району
  • Єреміна Ніна 1927 р.н., с. Лозуватка Кропивницького району
  • Птухін Микола 1926 р.н., с. Любовочка
  • Стіженко Павло 1926 р.н., с. Любовочка
  • Нужній Микола 1926 р.н., с. Любовочка
  • Ільченко Василь 1926 р.н., с. Любовочка
  • Гросул Михайло 1926 р.н., с. Любовочка
  • Лисенко Павло 1926 р.н., с. Любомирка
  • Лисенко Олексій 1926 р.н., с. Любомирка
  • Фурман Зінаїда 1926 р.н., м. Новогеоргіївськ
  • Столяр Микола 1926 р.н., с. Рорбах
  • Колесник Іван 1926 р.н., с. Рорбах
  • Гнедій Микола 1926 р.н., с. Рорбах
  • Серветник Василь 1926 р.н., с. Рорбах
  • Кошан (Косган) Павло 1926 р.н., с. Рорбах
  • Скрипниченко Іван 1926 р.н., с. Рорбах
  • Горобчук Григорій 1926 р.н., с. Рорбах
  • Григор’єв Микола 1926 р.н., с. Рорбах
  • Зинов’єв Іван 1926 р.н., с. Завадівка Кропивницького району
  • Коновальчук Андрій 1926 р.н., с. Шишкине Новоукраїнського району
  • Тьома Яків 1926 р.н., с. Шишкине Новоукраїнського району
  • Шінкевич Іван 1926 р.н., с. Шишкине Новоукраїнського району
  • Скрипниченко Володимир 1926 р.н., с. Шишкине Новоукраїнського району
  • Гандрабура Іван 1926 р.н., с. Шишкине Новоукраїнського району
  • Стахович Василь 1926 р.н., с. Золотарівка Олександрійського району
  • Дегтяр Григорій 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Волошенко Володимир 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Сидоренко Микола 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Петруля Каленик 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Ботузов Василь 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Мазуренко Олександр 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Петровський Олександр 1926 р.н., с. Седнівка Устинівського району
  • Ярова Олександра 1926 р.н., с. Селіванове Устинівського району
  • Чорна Марія 1925 р.н., с. Унзельник
  • Стонська Марія 1926 р.н., смт Устинівка
  • Царенко Василь 1926 р.н., смт Устинівка
  • Прутян Іван 1926 р.н., смт Устинівка
  • Уніченко Рая 1925 р.н., смт Устинівка
  • Калюк Анна 1926 р.н., смт Устинівка
  • Гошоревус Клава 1926 р.н., смт Устинівка
  • Донець Олександра 1926 р.н., смт Устинівка
  • Лемішенко Ольга 1926 р.н., смт Устинівка
  • Грішенко Анна 1926 р.н., смт Устинівка
  • Кагатько Іван 1926 р.н., смт Устинівка
  • Биканова Ольга 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Циганош Олександра 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Решетова Марія 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Ворона Катерина 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Талпа Марія 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Давидова Олександра 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Фітенко Марія 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Фітенко Раїса 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Погоня Серфима 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Куноєв Микола 1927 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Чуйко Микола 1926 р.н., с. Велика Виска Новоукраїнського району
  • Сидоренко Олексій 1924 р.н.
  • Рощина Надія 1926 р.н., с. Верблюжка Кропивницького району
  • Лашкул Володимир 1926 р.н., с. Витязівка Кропивницького району
  • Фаменко Лідія 1926 р.н., с. Витязівка Кропивницького району
  • Гребенча Дмитро 1912 р.н., с. В’яземська
  • Каламурза Анатолій 1926 р.н., с. Володимирівка
211942518 1647805542276967 635470527948985841 n
Примусові робітниці сталеливарного заводу у Діффердінгені в Люксембурзі, 1942 рік.
Поширити:

Залишити коментар:

коментар