Громади Кіровоградщини можуть виграти пів мільйона гривень на розвиток

В Україні стартував конкурс проєктів “Наша громада”, які стимулюватимуть та підтримуватимуть розвиток територіальних громад. Дієві згуртовані громади мають шанс виграти головний приз конкурсу — пів мільйона гривень на втілення важливої, актуальної місцевої ініціативи. Окрім того, 26 громад-учасників конкурсу отримають всеукраїнську інформаційну підтримку, адже проєкт транслюватиметься на каналах ICTV та СТБ.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт УКМЦ.

Основна мета проєкту “Наша громада” — показати успішні місцеві ініціативи та фінансово підтримати найумотивованішу громаду у реалізації проєкту. А також мотивувати громади продовжувати свій цілеспрямований рух уперед. Триватиме проєкт до 30 вересня. Учасником може бути територіальна громада з кількістю не більшою як 70 тис. жителів. Щоб стати учасником представник громади має заповнити анкету на сайті “Наша громада”, описати проєкт громади, прийняти умови конкурсу. Це має бути важлива актуальна корисна місцева ініціатива. Від однієї громади на конкурс можна подати виключно один проєкт у будь-якій сфері — освіта, медицина, екологія, туризм, інклюзія… Зареєструватися треба до 30 квітня. Потім інтернет-користувачі та журі оберуть 26 найкращих проєктів.

“Це можуть бути новаторські проєкти. А може бути й те, що покращує стан цієї конкретної громади. Тобто є дуже великий простір для ідей. Ці проєкти мають бути реалістичними та успішними. Тоді, я впевнений, демонстрація цих прикладів дасть дороговказ для багатьох людей в Україні”, — переконаний Голова правління Українського кризового медіа-центру Валерій Чалий.

Програма USAID DOBRE інвестувала 67 млн доларів у реформу з децентралізації. Ця реформа триває в Україні вже сьомий рік, і ми вже маємо 1,5 тис. територіальних громад. Свій ефект реформа показала — доходи бюджетів громад зросли майже у три рази. Загалом бюджети громад до реформи становили 70 млрд грн, а через 6 років — 270 млрд. грн. Понад тисяча громад отримали землю від держави у комунальну власність. Громади, які зуміли стати господарями, значно підвищили якість послуг в медицині, освіті і збільшили кількість робочих місць.

“Головне, що ми в Україні закріпили цінності місцевої демократії. Нам дуже важливо, щоб місцеве життя вирішувалося людьми, а не окремими чиновниками, навіть якщо вони і представляють місцеве самоврядування”, — наголосив В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій України.

Директор місії USAID в Україні та Білорусії Джим Хоуп зазначив, що очікує цікавого змагання між громадами.

“Це можливість для громад розказати свої історії. А журі експертів будуть дивитися на кілька речей — наскільки проєкт може бути реалізованим, як громади від цього виграють; наскільки реалістичний бюджет, як він презентований; і як чітко проведена комунікація”, — розповів Джим Хоуп.

Нагадаємо, дві громади з Кіровоградщини лідирують за фінансовими показниками по Україні.

Читайте також: У громаді на Кіровоградщині рибних браконьєрів відстежують за допомогою дронів


Конкурс “Наша громада” розроблено у співпраці із медіагрупою StarLightMedia, за підтримки Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), за ініціативи та на замовлення партнера Програми DOBRE – Українського кризового медіа-центру.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар