Важливо

На Кіровоградщині хочуть перезахоронити радіоактивні відходи, щоб звільнити ділянку для будівництва

фото з Фейсбук-сторінки Андрія Максюти

224 контейнери з небезпечними радіоактивними відходами, які захоронені у «Веселівському родовищі» поблизу Кропивницького, планують дістати з землі і перезахоронити їх. А звільнену земельну ділянку потім використовувати для будівництва.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією сайту Кропивницької міськради.

Партнерами Кропивницького у дезактивації родовища виступають провідні спеціалісти Швеції і Норвегії, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, ТОФ «АФ Україна».

Перше спілкування партнерів відбулось восени 2020-го. Тоді сторони окреслили головні завдання та намітили шляхи їх вирішення. На 2021-й рік запланували шість основних завдань, із яких міськрада наразі виконує два – збирає інформацію про родовище і здійснює попередню оцінку ризиків.

“Нам дуже важливо реалізувати цей проєкт, ми повинні дістати ці 224 небезпечних контейнери з землі і перезахоронити їх, – наголосив заступник міського голови Олександр Мосін. – Місто прагне оздоровити цю ділянку, щоб потім мати змогу використовувати її для будівництва”.

Загалом проєкт реабілітації родовища розрахований на два роки.

Нагадаємо, у 2017 році поліція розслідувала незаконні розкопки захоронення радіоактивного металобрухту  поблизу Кропивницького. Державна інспекція ядерного регулювання України класифікувала цю подію, як таку, що має всі ознаки радіаційної аварії.

Як виявилося, екскаватор, який правоохоронці затримали на місці, належав головному інженеру КП “Універсал 2005” Ігорю Тюріну. Та його справу закрили. Інший фігурант розкопок Євген Жолобов отримав штраф у 1360 грн.

Згодом забруднений Цезієм-137 металобрухт знову почали розкопувати. Цього разу лопатами. Копачів затримали на місці. Двох із них також оштрафували на 1360 грн.

Читайте також: Радіоактивні відходи з Цибулевого вивезли у Чорнобильську зону

Поширити:

Залишити коментар:

коментар