Важливо

Проблемний гуртожиток на Університетському повернули у власність громади

Кропивницька міська рада домоглася визнання недійсним та скасування свідоцтва на право власності на будинок по проспекту Університетському, 21, яке видали ПП “Вагран”. Днями підприємство програло апеляцію і гуртожиток повернули у власність громади.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

“Після отримання постанови Центрального апеляційного господарського суду виконавчими органами буде забезпечено внесення інформації стосовно гуртожитку по проспекту Університетському, 21 у Кропивницькому до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, – повідомила начальниця юридичного управління Марина Смаглюк.

За словами посадовиці, тепер залишилось дочекатися рішення Верховної Ради, яка має право включити гуртожиток до загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальної громади.

Зазначимо, що в жовтні 2019 року мешканці проблемного гуртожитку перекрили низку вулиць у Кропивницькому.


Нагадаємо, історія стосунків ПП “Вагран” та мешканців кропивницького гуртожитку по просп. Університетському, 21 тягнеться з 2004 року. Тоді приватна фірма отримала право власності на будівлю, а через деякий час почала продавати квартири, у яких протягом 10-20 років мешкають люди. Обурені мешканці, які цілими сім’ями фактично мають опинитися на вулиці, влаштовували безліч акцій протесту, аби привернути увагу до цього кричущого, на їх думку, шахрайства. Люди впевнені, що ПП “Вагран” стало власником будинку незаконно. Маючи статус гуртожитку будівля знаходилась у власності міста, і люди мали шанс на приватизацію житлової площі, де вони мешкали протягом тривалого часу, а тепер їх фактично викидають на вулицю.

04af091143c47fb7d277cb92c80b1987.jpg

Натомість за інформацією заступника міського голови Олександра Мосіна, гуртожиток по проспекту Університетському, 21 вибув з державної власності у 1997 році, а в 2003-му році будівля стала власністю приватного підприємства «Вагран». Допомагати людям та захищати їхні інтереси взялися вперше у 2017 році. Найперше міською радою було скасовано рішення щодо оформлення права власності на житловий будинок за ПП «Вагран». Також мешканцям гуртожитку надали правову допомогу щодо звернення до суду з позовом про скасування свідоцтва про право власності за приватним підприємством, в результаті чого рішенням апеляційного суду Кіровоградської області свідоцтво було скасоване. Проте у 2019 році Верховний суд постановив скасувати таке рішення апеляційного суду.

Історію проблемного гуртожитку можна переглянути за посиланням.

0ad14f27d3d46f26b5c845bf28f3fc1c.jpg

Поширити:

Залишити коментар:

коментар