Історичне приміщення лікарні на Паученка так і залишиться медзакладом

© Сергій Марущак

Містом активно поширюються чутки, що лікарню з вулиці Архітектора Паученка хочуть перенести, щоб збудувати в її історичному приміщенні магазин. Очільник Кропивницького Андрій Райкович назвав це звичайною спекуляцією та традиційними чутками, які навмисне роздмухують напередодні виборів. Так, в планах міської влади є перенесення лікарні в стіни МСЧ-19, адже це потужний комплекс, практично найновіша медична споруда в місті.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

“Медики мені не раз наголошували на необхідності заповнення корпусів МСЧ-19, дати їм друге життя. Там хороші умови, ми вже проводимо санацію приміщень. В лікарні є власна котельня, – відзначив Андрій Райкович. – А сьогодні ми тримаємо Центральну лікарню хоч і в історичному, але в морально застарілому корпусі, і не можемо фізично створити умови, у першу чергу технологічно, з використанням найсучаснішого лікувального і діагностичного обладнання, які б задовольнили і персонал лікарняного закладу і його пацієнтів”.

Місто вже вирішує питання щодо будівництва дороги до нового місця розташування цього закладу, вивчаються варанти організації роботи громадського транспорту у цьому напрямку, адже і працівників, і пацієнтів необхідно гарантовано доставити до лікарні. Ці всі питання будуть детально сплановані і підготовлені, переконав міський голова.

“Думаю всі пам’ятають, якими були дискусії навколо пологового будинку №2. Сьогодні всі буревії стихли. І тепер маємо один із кращих в Україні пологовий будинок з функціями перинатального центру ІІ рівня. Маємо гемодіалізний центр теж високого класу, – нагадав очільник міста. – Переконаний, що в даному випадку ми створимо солідну базову центральну лікарню, яка буде успішно працювати і надавати якісні медичні послуги у нормальних, пристосованих для цього умовах”.

Головний лікар ЦМЛ Олександр Артюх запевнив, що медики вже не дочекаються переїзду в нове приміщення.

“Ми хочемо скоріше перенести лікарню в нормальні умови. Ця будівля аварійна. Тут тече дах, обвалилася стеля в харчоблоці. Щоб це все відремонтувати треба шалені кошти, але їх виділенню передує неймовірно довга процедура отримання дозволів та погоджень, адже ця лікарня — пам’ятка архітектури, – розповів Олександр Артюх. – В одній палаті у нас сконцентровано по 10 людей, і один туалет на поверсі! Ну що це за умови? Саме тому назрів час переїхати в нове приміщення МСЧ – 19. там одно-, дво- та тримісні палати, по 4 санвузли та чудовий харчоблок! Уявіть, їжу на поверхи зможемо доставляти ліфтом! Міський голова завжди серйозно і з великим професіоналізмом ставився до розвитку медицини, тому, ми переконані – матимемо ідеальні умови і для пацієнтів і для персоналу”.

Щодо історичного приміщення на Архітектора Паученка, Андрій Райкович наголосив, що приміщення капітально ремонтуватимуть, адже нині воно в аварійному стані. Свого профілю воно не змінить, залишиться лікувальним закладом.

Нагадаємо, обласна лікарня в Кропивницькому почала надавати платні послуги.

Читайте також: Комунальний діагностичний центр у Кропивницькому запрацює до Дня міста

Поширити:

Залишити коментар:

коментар