Як вберегти дитину від туберкульозу

© freepik.com

Щеплення вакциною БЦЖ – це дієвий спосіб вберегти дітей від туберкульозу, а в разі зараження – значно знизити ризик його ускладнень.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на БО “100 відсотків життя. Кропивницький”.

“Оскільки Україна – країна з високим рівнем захворюваності на туберкульоз, у тому числі й хіміорезистентний, оскільки щороку в нашій країні фіксуються випадки смерті від туберкульозу серед дітей, в тому числі й серед немовлят, вакцинування від туберкульозу в перші дні після народження є обов’язковим, – зауважує головна лікарка КЗ «Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер» Галина Горенко.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, якщо немає протипоказань, діти вакцинуються проти туберкульозу на 3-5 добу після народження, щоб імунітет проти цього серйозного захворювання сформувався як можна раніше.

“Вакцина БЦЖ – це «жива» вакцина. Це означає, що вона містить дуже слабкий збудник захворювання. Його головне завдання – запустити відповідні імунні реакції організму і сформувати імунітет проти хвороби. Якщо є протипоказання – щеплення від туберкульозу може бути відкладено. Щепитися живою вакциною повинні здорові діти. В такому випадку буде сформований хороший імунітет, а ризик отримати ускладнення зводиться до нуля”, – пояснює головна лікарка.

Про вакцину БЦЖ ходить безліч міфів, різних пліток і розповідей про страшні наслідки і ускладнення. Наслухавшись їх, багато батьків беруть на себе відповідальність і відмовляються від цієї вакцинації. Хоча їх перший обов’язок – детально дізнатися від лікарів, що таке БЦЖ.

Зі слів Галини Горенко, основні особливості щеплення:

  • мета – профілактика туберкульозу;
  • захищає не від зараження, а від перетікання прихованої інфекції (інфікування) у активну хворобу;
  • попереджає розвиток важких форм захворювання – туберкульозного менінгіту, зараження суглобів і кісток, тощо;
  • дозволяє домогтися істотного зниження відсотка захворюваності серед дітей.

Рішення про вакцинацію малюка приймають батьки, зваживши попередньо всі за і проти, після того, як проводиться комплексне обстеження на наявність протипоказань для щеплення БЦЖ.

“Лікар зобов’язаний виявити у дитини наявність протипоказань перед тим, як прищепити її, так як саме не виявлення протипоказань призводить до порушень норми і ускладнень. Немає протипоказань – немає і небезпечних наслідків. Зате буде впевненість в тому, що організм дитини захищений від такого страшного захворювання, як туберкульоз, якщо і не на 100%, то хоча б гарантована лише легка форма захворювання”, – наголошує Галина Горенко.

Нагадаємо, хворі на туберкульоз більш вразливі до коронавірусу.

Читайте також: Дитячий туберкульоз на Кіровоградщині: як вилікувати і захиститися

Поширити:

Залишити коментар:

коментар