Важливо

Де у Кропивницькому під час карантину працюють стоматологи

© pixabay.com

Пацієнтів із зубним болем у Кропивницькому під час карантину приймають лише у міському територіальному стоматологічному об’єднанні. За словами медичного директора об’єднання Володимира Ярового, лікують не всіх.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Суспільного.

Територіальне стоматологічне об’єднання знаходиться на вулиці Шевченка у Кропивницькому. У лікувальному відділенні працює два з дев’яти кабінетів – кабінети хірургії та невідкладної допомоги.

Кому надають допомогу?

Лікарка-стоматолог Анастасія Куга надає екстрену допомогу: ”Ми приймаємо пацієнтів лише з гострим болем, хірург займається видаленням зубів. Раніше працювали вісім лікарів у зміну, зараз – двоє. Значно зменшилась кількість пацієнтів, але не всі приходять за невідкладною допомогою. Багато людей користуються тим, що у них з’явилось більше вільного часу, просять поставити пломбу. У таких випадках ми відмовляємо”.

Кропивничанин Валерій Сімокок був на прийомі в хірурга. Після процедур говорити йому складно, говорила дружина Тамара Сімокок: ”Виникла необхідність видалення зуба, який кілька днів турбував чоловіка. Більше немає куди звернутися. Я зателефонувала на 103 і запитала про те, які лікарні приймають з такою проблемою. Нам рекомендували звернутись сюди. Приватний лікар сказав, що не приймає”.

Небезпека для стоматологів

За словами Анастасії Куги, є захворювання, які лікувати під час карантину лікарям небезпечно для здоров’я: ”Ми відчуваємо складнощі в наданні допомоги людям із захворюваннями ясен. Це супроводжується гострим болем, але процедура зняття зубних відкладень проводиться ультразвуковим скалером, який під час роботи створює хмару суміші води, слини і крові пацієнта. Це великий ризик поширення інфекції, адже хірургічні маски від такого не захищають”.

Медичний директор цього стоматологічного об’єднання Володимир Яровий розповів про те, чим займаються під час карантину лікарі, які зараз не лікують пацієнтів: ”Лікарі перебувають у відпустці за власним бажанням, без збереження заробітної плати”.

У такому режимі стоматологічне об’єднання працюватиме до кінця карантину.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар