Важливо

Жінка ховалася на Кіровоградщині від вербувальників “ДНР”

Контррозвідники СБУ викрили спробу вербування спецслужбами так званої “ДНР” мешканки Макіївки (Донецька область), яка останнім часом проживала в одному з райцентрів на Кіровоградщині.

Про це Першій електронній газеті повідомили в прес-службі СБУ.

Встановлено, що дівчина була незаконно затримана представниками так званої “МДБ ДНР” за нібито нелегальні валютні операції. Через психологічний тиск, залякування та погрози кримінального переслідування зловмисники змусили її погодитись на конфіденційне співробітництво для збору розвідувальної інформації про підрозділи Збройних Сил України, які дислоковані на підконтрольній українській владі території Донеччини.

Побоюючись розправи чи переслідування, жінка кілька разів пробувала покинути тимчасово окуповану територію Донецької області. Після вдалого перетину лінії розмежування у листопаді минулого року мешканка Макіївки дісталася до одного з райцентрів Кіровоградщини, де проживає по теперішній час.

Усвідомлюючи протиправність своїх дій та негативні наслідки такої співпраці, дівчина розповіла СБУ про обставини свого вербування і поставлені розвідувальні завдання.

Під час перевірки було встановлено, що українка не виконувала злочинних завдань на користь терористичної організації. За матеріалами слідчих СБУ, рішенням суду жінку звільнено від кримінальної відповідальності.

Служба безпеки України нагадує, що особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину, звільняється від кримінальної відповідальності.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар