Україна закриває кордони. Як можна в’їхати в країну чи перевезти вантаж?

© hromadske.radio

16 березня з 00:01 Україна закриє кордон для іноземних громадян на 2 тижні. Що робити далі — вирішить РНБО в залежності від ситуації із поширенням коронавірусу Covid-19 у світі.

Про це Першій електронній газеті повідомила прес-служба Державної митної служби України.

Попри такі заходи, до України зможуть потрапити іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, а також громадяни України.

По поверненню з країн, де зараз вирує коронавірус, українці та іноземці з правом проживання проходитимуть процедуру обсервації (у разі виявлення симптомів вірусу).

Також закривається регулярне авіасполучення. Тож громадян України просять до цього часу повернутися додому. Усім, хто не встигатиме з об’єктивних причин це зробити, рекомендують звернутися до українських консульств і їм допоможуть повернутися окремими нерегулярними рейсами.

Закриття кордону не торкнеться міжнародних вантажних перевезень. Працюватимуть всі великі пункти пропуску, в тому числі основні аеропорти, порти, наземні пункти пропуску. Обмеження будуть стосуватись певних місцевих пунктів пропуску, піших переходів, малозавантажених залізничних переходів.

Закриття частини пунктів пропуску не вплине на порядок оформлення митних декларацій. Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП “Шегині”, зможе заїхати/виїхати через ПП “Краківець” Галицької митниці.

Гуманітарні вантажі митниця перевірятиме за пришвидшеною процедурою – протягом одного дня.

Екіпажі суден, автомобілів, літаків зможуть заходити на територію України, але будуть піддаватись медичному огляду.

Нагадаємо, для хворих із підозрою на коронавірус підготували 70 місць для ізоляції на Кіровоградщині.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар