Вулицю Декабристів у Кропивницькому хочуть перейменувати на честь Володимира Панченка

Топонімічна комісія підтримала звернення ініціативної групи мешканців міста і обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка щодо перейменування вулиці Декабристів на вулицю Володимира Панченка.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сторінку міськради у Facebook.

Володимир Панченко – Почесний громадянин міста Кропивницького, депутат Верховної Ради України І-го скликання, яка ухвалила Акт проголошення незалежності України, відомий в Україні письменник та вчений, доктор філологічних наук, професор. Протягом багатьох років він досліджував та популяризував творчість письменників, театральних та громадських діячів, життєвий шлях яких тісно пов’язаний з історією нашого краю та міста. Серед постатей, що перебували у колі його досліджень були відомі земляки: Володимир Винниченко, Євген Маланюк, Юрій Яновський.

“Вулицю, яка пропонується для перейменування обрано не випадково, – відзначив член топонімічної комісії, історик Юрій Митрофаненко. – Вулиця Декабристів пов’язана із життям Володимира Панченка, вона перетинається із вулицею Шевченка, на якій розташований ЦДПУ імені Винниченка, в якому тривалий час працював науковець. Саме на цій вулиці знаходиться бібліотека імені Євгена Маланюка, до перейменування якої Володимир Панченко був причетним. Тут він проводив багато просвітницьких заходів та презентував свої книги. На цій вулиці розташоване видавництво “Імекс – ЛТД”, де видавалися книги автора. Додатково, необхідно відзначити, що на мапі Кропивницького є дві топонімічні назви, пов’язані з декабристським рухом. Крім вулиці, у центральній частині міста є й провулок Декабристів. Отже, перейменування саме цієї вулиці на честь Володимира Панченка є найбільш обґрунтованим”.

Більшістю голосів пропозиція громадськості була підтримана і питання перейменування буде виноситися на розгляд виконавчого комітету міської ради Кропивницького.

Нагадаємо, Володимир Панченко помер 14 жовтня 2019 року. Провести Почесного громадянина міста в останню путь на площі біля ЦДПУ, де Володимир Панченко пропрацював 20 років, зібралися сотні кропивничан. Міський голова висловив ініціативу назвати центральну міську бібліотеку на честь письменника.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар