У Пантаївці хочуть закрити дитсадок, будинок дитини, культури та музшколу

У селищі Пантаївка, що підпорядковане Олександрійській міській раді, місцеві жителі протестували проти закриття дитсадка, будинків дитини, культури та музичної школи. Рішення про їх закриття олександрійські депутати ухвалили на засіданні сесії 31 січня. За словами поліцейського Віктора Глущенка, на акцію прийшли п’ятдесят людей. За словами селищного голови Ігоря Бульби – двісті. Мітингували годину. Люди в руках тримали плакати з написами: “Банду геть”, “Руки геть від Пантаївки”.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт UA: Кропивницький.

Працівниця музичної школи Валентина Щербакова бере участь в акції: “Нас попередили і сказали, що через три місяці реорганізація школи, закриття. І ми вийшли. У нас дев’ять працівників – вісім і один техпрацівник, і п’ятдесят учнів”.

Про закриття школи та дитсадка дізнались 30 січня – каже учасниця акції Людмила Швець:

“Нас хвилює ця ситуація, бо люди залишаються без роботи. В основному, це жінки, вони не кинуть дітей, не поїдуть на заробітки. А по друге – куди діти дітей?”

Після акції протесту біля дитячого садочка зібрались батьки дітей і працівники.

“Ми дуже обурені ситуацією, яка склалась, коли на позачерговій сесії у п’ятницю було прийнято рішення закрити наш дитячий садок. Ми не знаємо, куди дівати наших дітей. Основна маса батьків працюють, в садок ходять вісімдесят п’ять діток. Може з десять батьків можуть утримувати дітей вдома. Інші – ми не знаємо, куди діти дітей” – каже Світлана Кудлай.

Працівниця дитсадка №23 Світлана Шевченко додає:

“Я не розумію, чому одним розчерком пера дітей позбавили права на освіту, це дошкільна освіта, вона є обов’язковою, по закону. І це ж масове звільнення працівників. Альтернативи ніхто не надасть для працевлаштування, і так само для навчання”.

У грудні хотіли передати заклади освіти на баланс селищної ради – каже начальниця управління освіти Олександрійської міськради Вікторія Чернецька:

“Комісія у складі управління освіти прибула до Пантаївської селищної ради з метою підписання актів прийому-передачі майна трьох закладів освіти на території Пантаївської селищної ради. Так от селищний голова відмовився підписувати ці акти, без пояснення відмови. З цього випливало, що ці заклади не потрібні селищній раді та громаді”.

Говорить – після рішення про намір створити об’єднану громаду Пантаївка має прийняти бюджетні заклади на утримання:

“Ці заклади повністю утримувались кошторисом Олександрійської міської ради. На даний час кошторис виділений на три місяці. Тому ми змушені були почати процедуру ліквідації. На утримання дитсадка міська рада виділяла щороку два з половиною мільйони гривень. В цьому році кошти є на три місяці. Далі рішення за селищною радою, або вони утримують зі свого бюджету – до речі, у них чотири з половиною мільйони місцевий бюджет, або вони звертаються до міськради, і далі заклад буде функціонувати”.

За словами Вікторії Чернецької, часу на це мають три місяці.

За словами селищного голови, прийняти заклади на свій баланс не можуть, бо громаду ще не створили. Буде оскаржувати рішення міськради Олександрії в суді.

Читайте також: Кропивницький і селище Нове об’єднаються 1 березня

Поширити:

Залишити коментар:

коментар