У селі Первозванівка проведуть публічні заходи, спрямовані на поширення культури утримання домашніх тварин та поводження із безпритульними собаками.
Про це Першій електронній газеті повідомили у ГО “Центр UA”.
Представники місцевої влади, Молодіжної ради Первозванівської ОТГ та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему зростання кількості безпритульних собак на вулицях громади. Найбільше уваги приділили питанню безвідповідальності господарів тварин, а також випадкам жорстокого і негуманного поводження з ними.
За словами головної спеціалістки відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Первозванівської сільської ради Тетяни Назаренко, збільшення чисельності бродячих тварин відбувається в основному за рахунок колишніх домашніх улюбленців, яких господарі з Кропивницького та прилеглих територій викидають напризволяще, відвозячи у лісосмуги громади.
“Звісно, можна мати супер-ефективну програму стерилізації, вакцинації. До того ж, вона є у нашій громаді, нещодавно прийнята. Можна мати гарний притулок. Але остаточно це не зможе вплинути на проблему доти, допоки люди ставитимуться до тварин як до іграшок: награвся – і викинув. Їх кількість постійно зростатиме. А потім це, звісно, стає проблемою і загрозою для наших мешканців”, – зазначила вона.
Читайте також: Хлопчик із Кропивницького зібрав мільйон лайків у Instagram, щоб батьки купили йому собаку
Депутатка Первозванівської сільської ради Людмила Арсон підтримала цю думку, зауваживши, що наявність бродячих собак у громаді – це значна загроза мешканцям громади, особливо дітям; а також свійським тваринам – траплялися непоодинокі випадки, коли голодні собаки «розривали» домашню худобу.
“Подивіться на Європу – там немає бродячих тварин. А все чому – люди знають: якщо твоя собака вибіжить з двору, і вона не має на собі чіпу, брелка з контактами господаря абощо, її обовязково тут же відловлять, і заберуть до притулку. Якщо не забирають звідти у чітко встановлений термін – собаку присипляють”.
Окремо у рамках консультації обговорювали також таку альтернативу, як ліквідація кормових баз безпритульних тварин, а саме введення у експлуатацію сміттєвих контейнерів закритого типу та проведення роз’яснювальної роботи із мешканцями, які підгодовують стаї бродячих собак.
Читайте також: Кропивницькі школярі продають ручки з макулатури, щоб допомогти тваринам
Проте, така пропозиція викликала бурхливе обговорення, і зустріла опозицію в обличчі мешканців, які і підгодовують тварин на вулицях. Наприклад, Ольга Ключнікова зазначила, що не може пройти повз голодних собак, яким, особливо у холодну пору року, шукати собі їжу стає дуже важко.
“Це нелюдяно і безсердечно – пропонувати прирікти тварин на голодну смерть. Собаки саме тоді і кидаються на людей, якщо вони злі на людську жорстокість, байдужість. А якщо добре ставитися до тієї собаки, дати їй той шматочок кров’янки – то хіба ж вона накинеться?” – зауважила мешканка.
На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Яна Бабак наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“За результатами сьогоднішнього обговорення ми ухвалили лише перші кроки та домовились про співпрацю. У будь-якому разі, масово привернувши запланованими заходами увагу місцевих мешканців до проблеми, надалі ми зможемо ще не один раз зібратися на обговорення, і втілити наступні кроки”, – підсумувала громадська активістка.
Нагадаємо, кропивничани випустили на волю 18 червонокнижних кажанів.
Читайте також: У Кропивницькому заборонили пересувні цирки з тваринами