Учениця 10 класу Благовіщенського НВК №2 Єлізавета Христич перемогла у IV Міжнародному конкурсі наукових і мистецьких робіт. За дослідження і комікс про Голодомор дівчина отримає грамоту від Міністерства освіти і приз від організаторів – 5 тисяч гривень.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Ліза Христич давно бере участь у шкільному проекті «Життя понад усе». Ця робота надихнула її на серйозне наукове дослідження. Під керівництвом свого вчителя Олександра Чучаєва, школярка взялася за вивчення родинних історій виживання в умовах Голодомору. У центрі її роботи – родина Параски Іванівни Гудзь (1926 р.н.) із села Грушка Благовіщенського району.
Параска Іванівна виховувалася в пересічній українській родині. Батьки мали земельний наділ, який самі обробляли. У сім’ї було четверо дітей. Всі навчалися в школі, вільно читали і рахували. Батько Іван напам’ять знав “Кобзаря” і сам намагався складати вірші. Старша донька Олена готувалася до навчання в Києві.
Параска Іванівна добре пам’ятає колективізацію і розкуркулення, які фактично знищили здатність селян до самостійного життя. Потім прийшов і Голодомор – усі з їхньої колись великої родини вмерли оди за одним. Лише старша сестра Олена наклала на себе руки. Мама видала її заміж за офіцера, щоб врятувати від голоду, але чоловік жорстоко з нею поводився. Після того, як він дозволив друзям зґвалтувати Олену, вона закінчила життя самогубством. Так у живих залишилася лише Параска.
Саме історія її життя, спогади про голодні роки і звірства радянських активістів лягли в основу наукового дослідження, яке й принесло перемогу Єлізаветі Христич. За словами дівчини, це, безумовно, велике досягнення для неї особисто і для її школи. Але далася ця робота морально важко.
Окрім текстової частини, школярка створила комікс про виживання родини Гудзь під час Голодомору: