Важливо

Автора декомунізації України звільняють з посади голови УІНП

@ 24tv.ua

Голова Українського інституту національної пам’яті, ідейний натхненник декомунізації України Володимир В’ятрович іде з посади.

Про це він заявив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook, інформує Перша електронна газета.

“Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей.

Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув: Україна вільна від тоталітарної символіки, архіви КГБ відкриті, справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено (їх визнано борцями за незалежність), реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася, проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.

Певен, робота Інституту має тривати. Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті.
Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Oleksiy Honcharuk що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи, — зазначив В’ятрович.

Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув. -Україна вільна від тоталітарної символіки-Архіви КГБ відкриті-Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність -Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася-Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле. Певен, робота Інституту має тривати. Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Oleksiy Honcharuk що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи. Дякую усім, хто був поруч протягом п‘яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: «Україна стає Україною».ПС. Зустрінемося вже післязавтра у Львові на Форум Видавців. В п’ятницю 20 вересня говоритиму про історію в інформаційній війні Росії проти України. Запрошую о 19-й годині до читальної зали бібліотеки Драгоманова.

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Середа, 18 вересня 2019 р.

За даними “Новинарні”, сьогодні Кабмін затвердив рішення про звільнення Володимира В’ятровича, а на його відставці наполягав президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Володимир В’ятрович – український історик, громадський діяч, кандидат історичних наук. Працював у Центрі досліджень визвольного руху,  був головою архіву Служби безпеки України, а з 2014 року очолював УІНП.

На цій посаді він на 23-му році незалежності України заговорив про потребу звільнення держави від ідеологічних пут радянського комуністичного режиму. Саме В’ятрович став ідейним натхненником
декомунізації України, яка була законодавчо закріплена Верховною Радою 9 квітня 2015 року.

Читайте також: Володимир В’ятрович: “Ми маємо говорити не тільки про декомунізацію, але і про деколонізацію”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар