Голова Українського інституту національної пам’яті, ідейний натхненник декомунізації України Володимир В’ятрович іде з посади.
Про це він заявив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook, інформує Перша електронна газета.
“Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей.
Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув: Україна вільна від тоталітарної символіки, архіви КГБ відкриті, справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено (їх визнано борцями за незалежність), реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася, проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.
Певен, робота Інституту має тривати. Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті.
Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Oleksiy Honcharuk що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи, — зазначив В’ятрович.
За даними “Новинарні”, сьогодні Кабмін затвердив рішення про звільнення Володимира В’ятровича, а на його відставці наполягав президент Володимир Зеленський.
Нагадаємо, Володимир В’ятрович – український історик, громадський діяч, кандидат історичних наук. Працював у Центрі досліджень визвольного руху, був головою архіву Служби безпеки України, а з 2014 року очолював УІНП.
На цій посаді він на 23-му році незалежності України заговорив про потребу звільнення держави від ідеологічних пут радянського комуністичного режиму. Саме В’ятрович став ідейним натхненником
декомунізації України, яка була законодавчо закріплена Верховною Радою 9 квітня 2015 року.
Читайте також: Володимир В’ятрович: “Ми маємо говорити не тільки про декомунізацію, але і про деколонізацію”