Важливо

Московський патріархат в Україні офіційно зобов’язали перейменуватися у російську церкву

© tsn.ua

УПЦ московського патріархату офіційно зобов’язали внести зміни у свій статут, і вказати у назві приналежність до Російської православної церкви.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Міністерство культури опублікувало в газеті “Урядовий кур’єр” перелік релігійних організацій, які підпадають під дію частин 7 і 8 статті 12 закону “Про свободу совісті та релігійні організації”, тобто, яким необхідно внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв організацій. Серед них – Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ).

Перелік цих релігійних організацій склали за результатами релігієзнавчої експертизи, проведеної Міністерством культури України відповідно до розділу ІІ «Перехідних та прикінцевих положень Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Під дію закону потрапляють такі релігійні організації: Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода); інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

Ці організації у термін не пізніше трьох місяців повинні внести до свого статуту (положення) зміни , передбачені частиною 7 статті 12 ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації», та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Повний список організацій які повинні вказати приналежність до країни-агресора, читайте за посиланням.

Нагадаємо,20 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до законодавства, які зобов’язують Українську православну церкву (Московського патріархату) змінити назву, вказавши приналежність до Російської православної церкви.

1d95b66db4973e05048a696cc9153919.png
Скріншот із сайту РПЦ 

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію Православної церкви України. Згідно з цим документом, Вселенський патріархат проголошує створену в межах України автокефальну Церкву своєю духовною донькою з кафедрою у Києві. Таким чином процедура отримання Україною церковної незалежності була офіційно завершена.

23 січня, після того, як очільник міста Андрій Райкович закликав релігійну громаду підтримати його ініціативу і передати храм до єдиної помісної Православної церкви України, туди приїхали священнослужителі церкви московського патріархату і привезли в автобусах своїх віруючих. У храм також прибув митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, який у 2017 році підписувався під привітанням з днем народження президенту країни-агресора Путіну. Священники церкви московського патріархату оперативно організували збори, на яких відмовилися визнавати рішення Вселенського патріархату про надання томосу ПЦУ. А також ухвалили рішення залишити Храм Успіння Пресвятої Богородиці під московським патріархатом.

Докладніше про релігійні баталії у Кропивницькому читайте у нашій статті “Як “московські” священники опиралися переходу кропивницького храму до ПЦУ”.

24 січня громада села Перегонівка Голованівського району першою в Кіровоградській області перейшла до Православної церкви України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар