Важливо

6-річному хлопчику з Кропивницького збирають кошти на лікування

Валік Лунін / © Олександр Козловський

Він такий же непосидючий, немов мультяшний Петрик П’яточкін, хіба що мовчазний. Це 6-річний Валік Лунін з Кропивницького. Дивлячись, як він жваво бавиться на ігровому майданчику, навіть не здогадаєшся, що від народження йому доводиться боротися за життя. У хлопчика вроджена вада серця – множинні дефекти міжшлуночкової перетинки, косоокість та затримка мовного розвитку.

Про це йдеться на сторінці Міжнародного благодійного фонду “Дивожиття” у Facebook, повідомляє Перша електронна газета.

“Найбільша мрія нашого Валіка – подорожувати потягом по всьому світу, але головне – погуляти по Києву. Він любить транспорт – машинки, літаки, потяги. Головне – їхати. А от для нас головне – врятувати нашого синочка. Для цього треба якнайшвидше зібрати 200 тисяч гривень на операцію. Часу обмаль, а сума для нашої родини непосильна”, – розповідає про єдиного синочка мама Наталя.

У лютому Валіку виповниться сім і його мама молиться, щоб цей день народження хлопчик відсвяткував із здоровим сердечком.

Коли хлопчик народився, лікарі не помітили хвороби серця. Спочатку лікували пневмонію, та після чергового обстеження, малюка направили на ЕХО, яке і виявило вроджену ваду серця – множинні дефекти міжшлуночкової перетинки. Це коли наявний отвір (а в даному випадку їх багато) в перетинці, через який можливе надходження крові з лівого шлуночка в праве та навпаки. Ця вада зустрічається приблизно в 3-20% випадках вроджених вад серця. У 2012-му, коли Валіку було півроку, йому провели першу операцію у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова – звузили легеневу артерію, підвівши тасьму під її стовбур. За прогнозами лікарів, дефекти з часом, мали б самостійно закритися, однак до сьогодні цього не сталося. Кожні півроку Валік проходить планові обстеження в інституті. Після останнього з них лікарі зібрали консиліум і видали вердикт – хлопчика треба терміново оперувати.

1ef935c122f69153a8e6e242031932fe.jpg

Сучасна медицина має альтернативу оперативному лікуванню – ендоваскулярне закриття дефекту за допомогою оклюдера – спеціального пристрою, який через катетер водиться і закриває патологічний отвір, ізолюючи таким чином шлуночки один від одного. Валіку їх треба два. Їх вартість – майже 200 тис грн. Після цієї операції на хлопчика чекає ще одна – пластика легеневої артерії.

Розповідаючи про те, що родині довелося пережити за ці шість років, якою нелегкою була боротьба з хворобою, Наталя ледь стримує сльози… Її голос тремтить, пальці нервово перебирають яскраві рукавички. Вона приховує біль та тривогу, повертається в дитинство синочка.

“Із народження він був зовсім кволим, задихався, двічі втрачав свідомість. Він навіть не міг нормально їсти, не було сил… Валічок ледь тримав голівку, не перевертався на животик, не сидів… Та після першої операції він ожив! Він буквально на очах навчився все робити: І на животик ляже, і голівку тримає, і рухливим став. Та й сьогодні він, як справжня дзиґа – ні хвилинки на місці не всидить. Для нього рухливі ігри – це все. Виключенням є лише дитяче лото, в яке ми граємо всією сім’єю, – каже Наталя. – Аби врятувати маленьке життя, аби було чути в серденьку «тук-тук», аби ЖИТИ, аби здійснити дитячі мрії… Ми повинні зібрати кошти на операцію… Ми собі повторювали це з першого разу, коли взяли хлопчика під опіку, ми повинні… Почуйте нас, почуйте біль мами і мрії про здорове серденько сина… Важлива кожна гривня і кожен день, адже час нещадно зменшує шанси на одужання”.

РЕКВІЗИТИ БО МБФ «Дивожиття»:

ПАТ КБ «ПриватБанк»

Рахунок: 26003052916748

МФО: 323583

Код за ЄДРПОУ: 42467845

Призначення платежу: «Благодійна допомога для Валентина Луніна». Картка ПриватБанку: 5169 3305 1646 6080 (картка відкрита на ім’я директора фонду Семененко Вікторію Олегівну).


Текст: Жанна Петрович

Фото: Олександр Козловський

Поширити:

Залишити коментар:

коментар