У десяти областях України, в тому числі і на Кіровоградщині, укладено менше 40 відсотків від очікуваної кількості договорів із сімейними лікарями. У нашій області цей показник становить 36%.
Про це під час П’ятого Національного прес-клуб реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи» повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, інформує Перша електронна газета.
Під час заходу організованого Асоціацією міст України було Павло Ковтонюк презентував тему «Медична реформа: успіхи та плани на 2019 рік». Відповідно до оприлюднених даних найбільше 85% договорів укладено мешканцями Вінницької та підконтрольної Україні Донецькій областях.
«21 мільйон людей обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали», – зазначив Павло Ковтонюк.
Задоволення пацієнтів урядовець пояснив на простому прикладі:
«Родина із Вінниці із шістьма дітьми вже довгий час не знаходила спільної мови із дільничним педіатром, тільки-но з’явилась можливість батьки обрали для своїх дітей іншого лікаря. І не раптом, а цілком очевидно що ставлення до лікаря змінилось».
Втім, якщо пацієнти отримали якісну послугу або ту, що їх задовольняє, лікарі і медсестри мають цілком реальну і пристойну матеріальну допомогу.
Насамкінець спілкування із журналістами, заступник міністра охорони здоров’я висловив сподівання, що до найпізніше у першому кварталі 2019 року буде усі українці матимуть свого сімейного лікаря , адже вже з другого півріччя 2019 році стартуватиме друга фаза реформи, що стосуватиметься амбулаторного лікування.
Валентина Остапчук, консультант з питань комунікації Офісу реформ Кіровоградського РВ АМУ