Важливо

Заборона на продаж алкоголю вночі почне діяти із 16 листопада

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
© fakty.com.ua

Рішення кропивницької міської ради щодо заборони продажу алкогольних напоїв на території міста із 22:00 до 8:00 вступить у дію наступної п’ятниці, 16 листопада, після публікації тексту рішення у “Вечірній газеті”.

Про це Першій електронній газеті повідомила начальниця юридичного управління міськради Марина Смаглюк.

Нагадаємо, 6 листопада депутати кропивницької міськради ухвалили рішення щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та вин на на території Кропивницького із 22:00 до 8:00. Заборона не стосується закладів ресторанного господарства.

За словами Марини Смаглюк, згідно із нормами чинного законодавства, подібне рішення місцевого органу самоврядування набирає чинності із моменту його публікації у друкованих ЗМІ. Наразі юридичне управління готує текст рішення до друку у наступному номері “Вечірньої газети”, який вийде у п’ятницю, 16 листопада.

Як розповіла керівниця юридичного управління, контролювати дотримання цього рішення буде поліція – на порушників складатимуться адміністративні протоколи.

Спроби обмежити торгівлю алкогольними напоями у нічний час у Кропивницькому уже були. Декілька років тому міська рада ухвалювала подібне рішення, проте через законодавчі колізії, це рішення було оскаржене і скасоване мережею АТБ.

Марина Смаглюк говорить, що нині ситуація зовсім інша.

“Тоді у нас не було законодавчої можливості регулювати продаж алкоголю у певний час доби. А тепер Верховна Рада ухвалила закон і збільшила повноваження місцевих органів самоврядування у частині обмеження продажу алкогольних напоїв.

Ці повноваження конкретні – саме щодо продажу алкоголю у певний час доби”, – пояснила керівниця юридичного управління.

Відповідні законодавчі зміни Верховна Рада ухвалила у березні цього року.

Законом України №2376-VIII, нардепи внесли зміни у:

  • Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнивши його адмінвідповідальністю за “торгівлю алкогольними напоями у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби”.
  • Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” доповнивши його пунктом, який дозволяє “сільським, селищним та міським радам встановлювати заборону продажу алкогольних напоїв у визначений рішенням таких органів час доби”;
  • Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” доповнивши його пунктом, що надає місцевим органам самоврядування повноваження “встановлення заборони продажу алкогольних напоїв у визначений час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці”.

Отже, із 16 листопада у Кропивницькому із 22:00 до 8:00 буде заборонено продаж:

  • пива (крім безалкогольного);
  • алкогольних напоїв;
  • слабоалкогольних напоїв;
  • вин столових

Заборона стосується усіх суб’єктів господарювання окрім закладів ресторанного господарства.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар