Важливо

Кропивницького журналіста вдруге не пустили на апаратну нараду в міськраді

Сьогодні, 29 жовтня, представник поліції охорони не пустив кропивницького журналіста Дмитра Семенюка на ранкову апаратну нараду у міській раді Кропивницького. Зазначимо, що такий же випадок із журналістом стався у липні цього року.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт Інституту масової інформації.

За його словами журналіста, відмову зайти в кабінет охоронець аргументував тим, що є розпорядження не пускати нікого після того, як у залу засідань зайшов міський голова.

“Я прийшов на апаратну нараду міського голови. На вході стояв охоронець, який сказав, що мене не пустить, бо вже 9:00 і міський голова вже зайшов. Я йому повідомив, що журналісти мають право заходити. Він відповів, що в нього є розпорядження, яке йому видала керуюча справами виконавчого комітету Альвіна Бондаренко, того він пустити не може. Розпорядження він ніяке не показав”, – розповів Дмитро Семенюк.

Журналіст викликав поліцію та написав заяву про перешкоджання професійній журналістській діяльності.

“Я сказав йому, що я журналіст і він порушує 171-шу статтю. Він мене не пустив, я викликав поліцію, приїхала слідчо-оперативна група, написав заяву, зараз чекаю, що то таке за розпорядження”.

Як видно на оприлюдненому відео Дмитра Семенюка, охоронець відмову пускати аргументує словами: “Вказівка була від Альвіни Василівни Бондаренко. Після заходу мера в приміщення нікого не пускаємо”.

Журналіст спробував дізнатися у керівниці справами виконавчого комітету щодо вищезгаданого розпорядження. Та отримав витяг із Закону України “Про інформацію”.

Також Дмитро Семенюк повідомив, що міська рада відповіла й поліції, надавши роздрукований витяг із закону.

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко вбачає в цьому випадку ознаки перешкоджання журналісту.

“Апаратна нарада, очевидно, не є колегіальним суб’єктом владних повноважень у розумінні Закону “Про доступ до публічної інформації”. Тому відкритою виконком міг її не робити. Але оскільки практика відкритості вже була впроваджена і питання лише у вчасності прибуття журналіста на захід, то питання в контексті кримінальної відповідальності за перешкоджання журналістській діяльності виникає. Його вирішення, зокрема, буде залежати від того, чи якимось офіційним документом регулюється, і якщо так, то як саме, процедура проведення апаратних нарад”, – зазначив юрист.

Нагадаємо, 9 липня кропивницького журналіста Дмитра Семенюка також не пустили на засідання ранкової апаратної наради міського голови.

Працівники муніципальної дружини та Управління поліції охорони в Кіровоградській області блокували вхід до зали, мотивуючи свою поведінку запізненням журналіста на початок засідання.

10 липня керуюча справами виконавчого комітету Кропивницької міської ради Альвіна Бондаренко закликала журналістів не запізнюватись на апаратні наради.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар