Важливо

Заступниця голови Новоукраїнської ОТГ поїхала переймати американський досвід місцевого самоврядування

Заступниця голови Новоукраїнської ОТГ з питань регіонального розвитку та інвестицій Людмила Білокоз, у складі української делегації, поїхала у США переймати досвід співпраці місцевої влади, бізнесу, громадських організацій та активних громадян.

Навчально-ознайомчий візит представників об’єднаних громад з України організувала Міжнародна асоціація управління міст ICMA та міжнародна організація Global Communities у рамках програми USAID DOBRE, інформує Перша електронна газета.

Зокрема, представники семи громад з Кіровоградської, Дніпропетровської, Тернопільської, Миколаївської та Івано-Франківської області відвідали містечко Сайксвілль у штаті Меріленд. У 2016 році це місто було визнано найпривабливішим маленьким містом в США.

Центр міста – історичний район з численними будівлями, що були відреставровані. Центральною вулицею опікується місцева неурядова організація, яка об’єднує 200 волонтерів. Волонтери розуміють, що їхня робота впливає на якісь життя в громаді.

“Така форма залучення волонтерів дає можливість економити бюджет самої організації та громади. Це також сприяє публічності і відкритості програм і проектів, які виконуються.

Громадський рух в Україні цілком можливо впровадити. Повинні лише з’явитися люди, які готові взяти на себе відповідальність і лідери, які поведуть інших за собою”, – переконана Людмила Білокоз.

Представники українських громад у штаті Меріленд

Сайксвілль, штат Меріленд 🇺🇸️У 2016 році місто визнано найпривабливішим маленьким містом в США. Центр міста – історичний район з численними будівлями, що були відреставровані. Центральною вулицею опікується місцева неурядова організація, яка об'єднує 200 волонтерів. Волонтери розуміють, що їхня робота впливає на якісь життя в громаді. 🛫 Навчально-ознайомчий візит представників об'єднаних громад з України організувала Міжнародна асоціація управління міст ICMA – International City/County Management Association спільно з Global Communities у рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна #DOBRE.

Опубліковано Програма DOBRE Неділя, 23 вересня 2018 р.

Ще кілька років тому Людмила Білокоз була керівником гуртка та заступником директора в Центрі дитячої та юнацької творчості “Зоріт” у Новоукраїнці – разом зі школярами готувала до друку черговий номер дитячої газети. Уже сьогодні вона – заступниця міського голови з питань регіонального розвитку та інвестицій. Хоча колеги її називають “заступниця з креативних питань”, а голова громади жартівливо представляє її на форумах як “Продукт децентралізації”.

Зміни в життя Людмили Білокоз прийшли без попередження. Окрім своїх посадових обов’язків у ЦДЮТі, вона була активною мешканкою громади, і саме це забезпечило їй крісло керівника. Коли створилася Новоукраїнська об’єднана територіальна громада, новообраний голова громади Олександр Корінний підбирав колектив за неозвученим принципом: “Не випустити з поля зору нікого перспективного”. Він вибирав людей із громадського сектору і пропонував взяти участь у конкурсі на вакантні посади. Пропозиція посади майбутній заступниці була зроблена публічно – під час молодіжного форуму у Новоукраїнській громаді.

Пані Людмила це тендітна леді, яку втримати в полі зору – місія нездійсненна. Зараз вона шукає проект для майбутньої реалізації, через дві хвилини телефонує щодо ініціативи молоді, а через півгодини в іншій частині міста готуватиме документацію для ще чогось цікавого. Вона завжди посміхається і кудись біжить. Із святкових подій громади у Людмили майже немає фотографій. Її колега каже: “Швидкість затвору об’єктива не встигає за переміщеннями заступника з креативних питань”. Справді, складається враження, ніби ця жінка має невичерпну енергію, якою просто заряджає своє оточення. Вона не любить про себе розповідати, але вічно може говорити про проекти, молодь, розвиток громади і те, які можливості відкриває для громади об’єднання.

Родина, яка могла би спровокувати ядерний вибух, якби вони так вміло не спрямовували свою енергію у правильне русло. Публічна пропозиція посади заступниці – без обговорень і попереджень. Люди – як головний ресурс громади. Та вміння створити ініціативи, спрямовані на розвиток цілої громади. 

Про усе це та багато іншого читайте в нашому лонгріді.

Аби переглянути лонгрід - натисніть на зображення.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар