Важливо

Врятувати маленьке серце: 3-річній кропивничанці необхідна термінова допомога

© Олена Непотенко

Трирічна Даша Соломаха потребує термінової операції на серці. У дівчинки вроджена вада серця, відкрита артеріальна протока. Щоб врятувати маленьку Дашу їй потрібно встановити внутрішньосерцевий імплантат – оклюдер, який коштує 3 тис євро. У сім’ї, де зростають двоє дітей і працює лише один татко, таких грошей нині немає. А якщо Даші терміново не зробити цю операцію, вона помре.

Про це йдеться у дописі на сторінці Міжнародний благодійний фонд “Дивожиття” у Facebook, інформує Перша електронна газета.

«Своє б життя віддала…», – стримуючи емоції, розпочинає історію про хворобу доні мама Аня, яка просить діток поки погратися іграшками.

Син – другокласник, донечці – за півтора місяці буде три рочки… Донечка Даша, маленька сором’язлива дівчинка, потребує термінової операції на серці.

Мама Аня сідає зручніше у кріслі, щоб розповісти історію хвороби, але не може стримати емоцій і «налаштуватися»…

«Після чергового візиту у поліклініку лікар направила нас до кардіолога. Кардіолог – на кардіограму і УЗД-обстеження. Сказали, що у Даші вроджена вада серця, відкрита артеріальна протока.

Спочатку давали надію, що вона може закритися до п’яти – десяти років. Лише потрібно буди під наглядом лікарів…», – Аня переводить подих.

Тим часом Дашуля вибігає і вмощується на ручки. Аня її цілує лобик, пробує, чи немає температури. Бо мала зараз хворіє і на антибіотиках. Тоді продовжує.

«Але на плановому огляді кардіолог послухала нас і відправила в Київ у Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Тут під час обстеження нам сказали, що потрібно закривати артеріальний протік. Дашулі потрібно вставити оклюдер – це внутрішньосерцевий імплантат. Через ніжку роблять невеличкий надріз, трубочкою катетером проводять і закривають оклюдером. У Києві сказали, що оклюдер коштує 3 тис євро», – Аня знову робить паузу в розмові, пояснює, що після оклюдера дитина вважається повністю здоровою.

Проте, де взяти коштів на його придбання? У сім’ї, де працюює лише татко, таких доходів немає…

«Операцію не можна відкладати, її зробити потрібно якомога раніше. Якщо не ставити оклюдер, то… навіть не хочу думати, що може статися.

Лікарі кажуть, що буде летальний випадок, але я не хочу про це навіть думати! Я прошу всіх врятувати маленьке серденько моєї донечки», – Аня стримує сльози.

За тиждень до нашої зустрічі вона ледь вийшла із шоку – не могла розмовляти, не хотіла їсти і спати… Зараз знайшла в собі сили боротися, всміхатися дітям, які не повинні бачити маму сумною…

Дашуля ще не знає, що її очікує попереду. Вона, як і раніше, любить дивитися мультики про свинку Пепу, розфарбовувати водяні розмальовки, гуляти на дитячому майданчику в своєму рідному Кропивницькому. Аня ж, як вкладає малу спати, прислуховується до такого важливо звуку серденька «тук-тук»… І дивиться на календар, де так швидко плинуть дати, молиться, якби ж встигнути, якби…

РЕКВІЗИТИ БО МБФ «Дивожиття»:
ПАТ КБ «ПриватБанк»
Рахунок: 26003052916748
МФО: 323583
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 42467845
Призначення платежу: «Благодійна допомога»

1a176eb1bb295a2d937cfc2e60dd49ba.jpg

Текст: Вікторія Семененко
Фото: Олена Непотенко

Поширити:

Залишити коментар:

коментар