Важливо

Керівників місцевих рад на Кіровоградщині штрафуватимуть за відсутність можливості створювати електронні петиції

© decentralization.gov.ua

Керівників місцевих рад Кіровоградщини, які не передбачили можливості створювати електронні петиції на своїх сайтах, чекають штрафи.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби ГО «Асоціація Політичних Наук».

Голів міських, районних та селищних рад, які не створили на сайтах своїх громад можливості створювати електронні петиції, оштрафують. Про це повідомили учасники прес-конференції за результатами проекту «Кіровоградський пілот: електронні петиції як засіб дієвості адвокасі-кампаній на місцевому рівні», 26 червня 2018 року у приміщенні Прес-клубу реформ.

«Наш проект був присвячений електронним петиціям, що дозволяють громаді впливати на рішення органів влади. Завданням проекту було створити цілісну систему впровадження електронних петицій саме в Кіровоградській області», – говорить Дарина Степанюк – керівник проекту, представниця Українського незалежного центру політичних досліджень.

Так, в результаті реалізації проекту було проведено шість тренінгів, один круглий стіл, навчено 29 чиновників та близько сотні активістів, створено розділи «електронні петиції» на шістьох сайтах, створено більше десяти електронних петицій до органів місцевого самоврядування, в яких раніше інструмент петицій не працював.

Як зазначив голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко, після запуску проекту показники щодо електронних петицій покращилися у середньому на 30%:

«У Кропивницькому було 136 петицій, а стало 255, з них 6 було підтримано, набрали необхідну кількість підписів. По інших населених пунктах додалося ще більше 10 петицій. У цілому показник зріс на 30%. Також ми очікуємо, що до кінця цього року розділи петицій з’являться на сайтах всіх районних, міських та селищних рад області, адже ми оскаржили всі виявлені порушення законодавства», – розповів Дмитро Сінченко.

Наразі активісти тих громад, які не передбачили можливості створювати петицій на своїх сайтах, розміщують електронні петиції на сайті Асоціації Політичних Наук. Станом на сьогодні підписи збираються під петиціями до Олександрійської та Світловодської міськрад, Добровеличківської та Світловодської райрад, Компаніївської, Новоархангельської, Новгородківської, Онуфріївської та Голованівської селищних рад.

Для довіки: Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «Кіровоградський пілот: електронні петиції як засіб дієвості адвокасі-кампаній на місцевому рівні», який впроваджується спільно ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» та ГО «Асоціація Політичних Наук».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар