«Торік у серпні я впав і отримав переломи рук та ноги. Я втратив свідомість, лежав сам на вулиці, у мене вкрали все, що було в кишенях: паспорт, гроші. Допоможіть відновити паспорт…»
З таким зверненням до Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» звернувся клієнт організації.
Інформує Перша електронна з посиланням на Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».
Після отриманих травм, він проходив довгий період лікування та реабілітації у Кіровоградській обласній лікарні. Коли його виписали, він з труднощами пересувався на милицях або ж в інвалідному візку. До речі, щодо останнього, то в цьому посприяли фахівці нашої організації.
Ситуацію ускладнював факт того, що клієнт не мав будь-яких рідних та знайомих, які могли б допомогти. Також оскільки клієнт мав зареєстроване місце проживання у місті Харкові. Тому він мав би їхати до цього міста, щоб отримувати паспорт. Тому наш юрист звернувся до багатьох державних структур, зокрема, і до Державної міграційної служби, яка й дозволила громадянину отримати паспорт у місті Кропивницькому.
– Відповідно до п. 47 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 у разі прийняття документів від особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, за зверненням такої особи або її законного представника, оформленим у письмовій формі, здійснюється виїзд працівника територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби, уповноваженого суб’єкта за місцем проживання особи. Тобто Державна міграційна служба мала б здійснити виїзд додому до громадянина, однак в даному випадку ситуацію ускладнило те, що громадянин мав зареєстроване місце проживання у м. Харкові, хоча і проживає в м. Кропивницькому. Натомість, ми дійшли до компромісу: Державна міграційна служба дозволила звернутися не за зареєстрованим місцем проживання, як передбачено законодавством, й громадянин самостійно діставався потрібного відділу ДМС у м. Кропивницькому, а не в Харкові. Також важливим є те, що особа одразу зверталася до Національної поліції, що значно полегшило процес зібрання документів, – коментує юрист Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Арсен Арутюнян.
– Наразі ми маємо змогу надавати юридичні консультації спільно з Громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини» в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю. Зручність отримання послуг полягає в тому, що громадська приймальня знаходиться в м. Кропивницький на базі Громадської організації «Територія успіху». Співпраця полягає в наданні безоплатної правової допомоги отримувачам послуг, у тому числі надає правову допомогу у справах досудового захисту. В рамках даного Меморандуму Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини» надає безоплатну правову допомогу – порушення права на конфіденційність діагнозу та розголошення ВІЛ-позитивного статусу, діагнозу наркозалежності, відмова в проведенні хірургічного втручання, порушення права на отримання медичної допомоги, відмова у працевлаштуванні або звільнення з роботи у зв’язку з ВІЛ-позитивним статусом або захворюванням на туберкульоз або перебуванням в програмі ЗПТ, – коментує голова правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк.
Нагадуємо, що ВІЛ-позитивні особи та їх рідні можуть звернутися за правовою допомогою до наших фахівців за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (будинок побуту), 6 поверх, каб. 610, тел.: 24 – 69 – 04, офіційна сторінка у соцмережі Фейсбук