Важливо

Кропивничан запрошують приєднатися до міжнародного флешмобу “Global Shevchenko”

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

У світі стартував ІІ міжнародний флешмоб «Global Shevchenko», приурочений до дня народження Тараса Шевченка. Мета флешмобу – популяризувати постать великого Кобзаря, показавши пам’ятники Шевченка, встановлені по всій Україні та світу і за кількістю яких український поет посідає друге місце після Будди.

9 березня о 16:00 (за київським часом) організатори флешмобу закликають українців по всьому світу прийти до пам’ятників Тарасу Шевченку та одночасно зачитати вірш Кобзаря із циклу “В казематі” частина ХІІ (Чи ми ще зійдемося знову…).

Правила флешмобу дуже прості:

  1. Із 14 лютого до 8 березня 2018 р. зробіть фото, селфі або запишіть відео (читання одного з віршів Кобзаря) біля пам’ятника, барельєфу чи муралу з Тарасом Шевченком у вашому місті чи селищі
  2. Опублікуйте фото на офіційній сторінці флешмобу – https://goo.gl/uKtzuJ, а також на своїх сторінках в соціальних мережах (Facebook, Instagram або Twitter), обов’язково вказавши хештег #GlobalShevchenko, країну та місто, де зроблено фото. Наприклад: Рівне, Україна #GlobalShevchenko
  3. Фото у гарній якості надішліть на електронну пошту ngoukrainians@gmail.com. Найкращі фото будуть відібрані для виставок у різних містах України.

Флешмоб організовують громадські організації «Батьківщина Молода» та «Ukrainians». Цьогоріч партнером флешмобу також є Міжнародний проект-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи».

Нагадаємо, що у 2017 році до флешмобу «Global Shevchenko» долучились понад 3500 учасників із 27 країн світу та 173-ох населених пунктів в Україні, а одночасні читання 9 березня пройшли у Києві, Ризі, Тбілісі, Празі, Одесі, Харкові, Сумах та інших містах.

Загалом в Україні та світі встановлено 1385 пам’ятників Кобзареві, з них 1256 — в нашій державі та 129 — за кордоном, у 35 країнах. Це – найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. Зокрема, в Україні найбільше пам’ятників Тарасові Шевченку – на Прикарпатті.

За деталями та додатковою інформацією звертайтеся до оргкомітету флешмобу за телефоном: +380975102303 або на електронну пошту b.moloda.office@gmail.com.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар