Важливо

У Світловодську вшанували пам’ять трагічно загиблого журналіста

14 лютого 26 років тому загинув Вадим Бойко. Прогресивний журналіст, народний депутат Верховної Ради України першого скликання загинув передчасно і трагічно — від вибуху у своїй київській квартирі. І досі обставини його смерті залишаються нез’ясованими.

Про це йдеться на сайті “Світловодськ”, повідомляє Перша електронна газета.

Зранку, 14 лютого о 10:00 біля будинку, де мешкав Вадим, відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті загиблому журналісту. Представники міської влади, управлінь, організацій, освітяни та громадськість хвилиною мовчання вшанували пам’ять Вадима Бойка та поклали квіти до меморіальної дошки.

Лише добрі спогади залишив після такого короткого, але яскравого життя Вадим Бойко. Із золотою медаллю закінчив ЗШ №2, публікувався у місцевій пресі, після успішного закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім. Шевченка працював редактором молодіжної студії “Гарт”, висвітлював резонансні теми і врешті був обраний народним депутатом. Мабуть, у нього було б велике майбутнє, якби не трагедія…

Виступаючи перед присутніми, Галина Смірнова — відповідальна за роботу кімнати-музею педагогічної слави освітян світловодців, що міститься у ЗШ №2 розповіла, що в музеї оформлена постійно діюча виставка, де зібрано багато матеріалів про Вадима, а на його прикладі виховують школярів.

“Вадим Бойко створив багато резонансних передач на телестудії “Гарт”, вів чимало журналістських, депутатських розслідувань. Його діяльність пробуджує нашу совість, наше сумління. Світла пам’ять про Вадима Бойка житиме вічно…”, — сказала Галина Рафілівна.

“Стоячи на цьому місті, відчуваєш себе причетним до виховання талановитої людини, — наголосила перша вчителька Вадима Зінаїда Біляєва. — Вадим Бойко — честь, совість, правдивість нашого міста. І ми пишаємося тим, що він жив серед нас…”

Довідка:

Вадим Леонідович народився 5 листопада 1962 року в місті Світловодську. Закінчив СШ №2 у місті Світловодську із золотою медаллю, потім навчався у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики. З 1984 року став відомий як старший редактор програми «Молодіжна студія «Гарт»», Українського телебачення. Головний редактор програм для молоді Українського телебачення, позаштатний кореспондент програми «Взгляд» Центрального телебачення СРСР, постійно виступав на сторінках газет «Комсомольская Правда», «Комсомольское Знамя», «Независимость».

Політичну кар’єру почав з 18 березня 1990 року, коли був обраний народним депутатом України 1-го скликання (у 2-му турі набрав 56,38 %, перемігші 6 претендентів).

Життя Вадима Бойка обірвалося у 30 років. 14 лютого 1992 року Вадим Леонідович трагічно загинув у своїй київській квартирі. Ймовірно, що саме він став першим журналістом, вбитим в Україні від 1991 року.

Вадим Бойко похований на міському кладовищі у Світловодську. На його честь у Світловодську та Кременчуці названі вулиці і встановлено пам’ятні дошки.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар