Розсекречений документ з архіву СБУ Кіровоградщини увійшов до музейної експозиції “Трагедія ромського народу”

Копія розсекреченого документу з архіву Управління СБУ в Кіровоградській області увійшла до  до експозиції нової постійної виставки «Трагедія ромського народу» в музеї «Пам’яті єврейського народу та Голокосту в Україні», який знаходиться у Дніпрі. У документі йдеться про розстріл близько 40-ка ромів на території села Тернова Балка Компаніївського району у 1943 році.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби СБУ області.

Архів Управління СБ України в Кіровоградській області з 2009 року відкритий для публічного відвідування. До нього регулярно надходять запити істориків, краєзнавців та родичів репресованих радянською владою жителів області.

Кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко на основі розсекречених архівних матеріалів, зокрема досліджував тему Голокосту ромського народу під час Другої світової війни.
Зібрані науковцем матеріали про трагічні події на території села Тернова Балка Компаніївського району у 1943 році були представлені 30 січня у Дніпрі на всеукраїнському науково-педагогічному семінарі, присвяченому Дню пам’яті жертв Голокосту.

2

Копія одного з документів, знайденого дослідником, увійшла до експозиції нової постійної виставки «Трагедія ромського народу» в музеї «Пам’яті єврейського народу та Голокосту в Україні», який знаходиться у Дніпрі.

4

Архів Управління СБ України у Кіровоградській області продовжує надавати повне сприяння всім небайдужим для дослідження злочинів тоталітарних режимів.

Ознайомитись з архівними матеріалами можна в інформаційно-довідковій залі Управління СБ України в Кіровоградській області, що працює для всіх бажаючих з понеділка до п’ятниці з 9.00 до 16.00 години за адресою: м. Кропивницький, вул. Дворцова, 9. Телефон для довідок: (0522) 34-94-75.

5

3

1

Поширити:

Залишити коментар:

коментар