Важливо

За грубі порушення пожежної безпеки вимагають закрити дві кропивницькі школи

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
© poradu.pp.ua

У Кропивницькому Управління ДСНС масово звертається до судів з вимогою закрити школи №4 і 18, в яких систематично порушують протипожежні норми. А в області таких позовів вже два десятка.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Подробиці”.

Закрити і опечатати через грубі порушення протипожежних норм – з такою вимогою до Кіровоградського окружного суду звернулися місцеві рятувальники. Заяви стосуються двох шкіл та дошкільного навчального закладу.

“Звертаємося до суду вже в випадках коли на об’єктах найбільша кількість невиконаних заходів і не виконується протягом тривалого періоду. Такі порушення можуть призвести до виникнення пожежі , перешкоджанню евакуації людей, а також можуть довести навіть до загибелі”, – говорить Василь Штогрин, заступник начальника У ДСНС в Кіровоградській області.

Немає протипожежної сигналізації, не вистачає десятка вогнегасників і непрацюючі гідранти – така ситуація у кропивницькій школі №4.

Директор виправдовується, в такому стані школу прийняла від попереднього керівника. Працює тут лише з вересня.

“Змогли дещо виправити, ну по-перше – полагоджені розетки, те, що ми змогли зробити своїми силами, поновлено інструкції. Не зроблено – ті порушення, які потребують капітальних витрат. Це – встановлення протипожежної сигналізації, кнопки виклику”, – розповідає Світлана Павленко, директор кропивницької школи №4.

А в школі №18 – сучасний ремонт, але проблеми все ті ж. Окрім відсутності протипожежної сигналізації, робочі користувалися забороненими електроприладами, в підсобних приміщеннях – оголена проводка і гори легкозаймистого мотлоху. Саме через ці порушення три тижні тому звільнили директора.

Читайте також: Одіозну директорку НВО №18 звільнили через грубі порушення правил пожежної безпеки

“Тут було вказано недоліки – захаращеність. Ось було прибрано, вивезено, тобто предмети, які не мали бути у підвалі”, – говорить Світлана Литвин, т.в.о. директора Кропивницького школи №18.

У міському управлінні освіти заявами рятувальників про закриття шкіл №4 і 18 – здивовані. Мовляв, перед першим вересня істотних зауважень – не було.

“На 1 вересня служба ДСНС підписала нам ці акти і на той момент зауважень у нас не було. Дійсно, після трагедії в Одесі – були перевірені і Управлінням освіти, і відповідними службами додатково всі заклади освіти. Ми також виявили певні порушення”, – говорить Лариса Костенко, начальник управління освіти міськради Кропивницького.

Зараз в судах Управління освіти просить дати час до літа, щоб навчальні заклади змогли усунути порушення. Навіть обіцяють в бюджет наступного року закласти необхідні гроші на встановлення протипожежної сигналізації, ремонт гідрантів і закупівлю вогнегасників.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до За грубі порушення пожежної безпеки вимагають закрити дві кропивницькі школи

  1. OOOOOOOOOO SEPARSKIY INTER!!! SKOTYLAS PERSHA ELEKTRONNA NA MYROTVOREC VASHE VYDANNYA
    SBU PRYJDY!!!!

Коментарі заборонені.