Важливо

У Кропивницькому запровадили премії для фотографів, журналістів, поетів та художників

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

У Кропивницькому започаткували міську премію в галузі культури і встановили чотири номінації: художня премія імені Бориса Вінтенка, журналістська премія імені Віталія Ципіна, літературна премія імені Арсена Тарковського та премія фотохудожників імені Василя Ковпака.

Таке рішення сьогодні, 21 листопада, ухвалили депутати міськради.

Окрім рішення про запровадження премій, обранці громади також затвердили положення про усі 4 номінації премії. Переможець кожної номінації буде отримувати винагороду до звання – 10 тис грн.

У проекті рішення пропонувалося вручати премії раз на чотири роки, але за пропозицією депутатів, вирішили змінити текст проекту і передбачити вручення цих премій раз на два роки.

Визначати кращих фотографів, журналістів, поетів та художників будуть спеціально створені конкурсні комісії. Перших володарів премії знайдуть у 2018 році.

Борис Вінтенко (25 липня 1927, Обознівка — 15 жовтня 2002, Кропивницький) — заслужений художник України (1993), член Спілки художників СРСР.
Віталій Ципін – Заслужений журналіст України. Був першим редактором газети “Україна-Центр”, працював на обласному телебаченні, останні роки свого життя викладав на факультеті “видавнича справа та редагування” університету “Україна”.
Арсеній Тарковський (нар. 12 (25) червня 1907, Єлисаветград, Херсонська губернія, тепер Кропивницький — 27 травня 1989, Москва) — поет і перекладач зі східних мов, прибічник класичного стилю в російській поезії. Батько кінорежисера Андрія Тарковського. Посмертно нагороджений Державною премією СРСР (1989). У Кропивницькому є вулиця названа ім’ям письменника.
Василь Ковпак (5 липня 1937, Кропивницький— 12 жовтня 2005, Кропивницький)— легендарний фотограф, фотокореспондент обласних газет “Кіровоградська правда” і “Молодий комунар,, очолював обласну Спілку фотохудожників України (1994 — 2005).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар