У Кропивницькому готують до друку збірку історій про невиліковно хворих людей

У Кропивницькому триває робота над збіркою історій про людей з тяжкими хворобами, головна мета якої – привернути увагу до проблем у паліативній допомозі.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

“У регіоні відсутня цільова програма з надання паліативної допомоги. Загалом в області функціонує лише 46 паліативних ліжок. Лише три аптеки здійснюють відпуск опіоїдних анальгетиків, з яких дві у Кропивницькому і одна в Олександрії. Це лише статистика, яка навіть не відображає реальну кількість паліативних пацієнтів в області. На кінець минулого року їх налічувалось більше двох тисяч осіб. Люди, які живуть з невиліковними хворобами, щодня стикаються з купою проблем. Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» проводить серію адвокаційних заходів, щоб привернути увагу до проблем у паліативній допомозі. Так, за допомогою мистецтва ми будемо говорити на важливу тему”, – коментує керівник соціального проекту «Кропивницький, #ЗнімайРожевіОкуляри», куратор створення збірки Вікторія Семененко.

До збірки ввійдуть художні твори десяти авторів Кропивницького: «Такий діагноз» Анастасії Дзюбак, «Можна я буду плакати?» Євгенії Ткаченко, «Дівчинко, живи!..» Вікторії Семененко, «Метелики взимку не живуть» Наталки Бардалим, «До встречи на небесах…» Наталі Селецької, «Що таке щастя?» Юлії Мартинчук, «Жити чи вити…» Андрія Гардашнікова, «А вбиває не тільки біль…» Жанни Петрович, «Я житиму, мамо!» Олени Большової (Смілянець), «Щось більше за нас» Алі Логінової. Візуальну частину збірки представлять художні роботи молодої художниці Анастасії Шкоди.

У своїх історіях автори покажуть боротьбу за життя, відсутність і важливість психологічної та моральної підтримки, проблеми із призначенням знеболення, самотність, «парасольку» доброти, «парасольку» співчуття… Історії з надією, вірою і перемогою. Усі твори об’єднані у збірці під назвою «Парасолька» – це всесвітній символ паліативної допомоги.
Збірка перебуває на завершальному етапі. Її презентація відбудеться у жовтні з нагоди Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги, про що організатори повідомлять завчасно.

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізовує інформаційну кампанію щодо актуалізації вирішення проблем в сфері паліативної допомоги в рамках проекту «Кропивницький, #ЗнімайРожевіОкуляри за підтримки МФ «Відродження».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар